Każda passa kiedyś się kończy… ale nie tym razem i nie dla czołgów z Żurawicy …

Po  kilku dniach rywalizacji o miano najlepszego plutonu wojsk pancernych w szkoleniu bojowym, pluton czołgów z Żurawicy po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym pododdziałem wojsk pancernych.

Po raz czwarty z rzędu czołgiści z Żurawicy zdobyli pierwsze miejsce w zawodach pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych, rozgrywanych  w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań. W zawodach uczestniczyły  etatowe plutony, wyłonione drogą wewnętrznych eliminacji na szczeblu brygad i dywizji. Podczas zmagań plutony wykonywały wymagające zadania taktyczne, w których żołnierze musieli wykazać się  wysokim poziomem wyszkolenia, umiejętnością posługiwania się przydzielonym uzbrojeniem i sprzętem bojowym, a także niezwykłą sprawnością fizyczną, wytrzymałością, umiejętnością współpracy i ogromną determinacją. Czołgiści z Żurawicy reprezentując 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich, wchodzącą w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej, pod dowództwem ppor. Łukasza MARKOWSKIEGO okazali się najlepsi.

Żołnierze batalionu nie mieli sobie równych w kilku konkurencjach,  zdobywając maksymalną ilość punktów, między innymi w pętli taktycznej. Również bezkonkurencyjni okazali się w jednej z najważniejszych  umiejętności żołnierza czołgisty, tj. w strzelaniu z wozów bojowych w dzień. Pancerniacy z Żurawicy w zawodach biorą udział cyklicznie od 2013 roku, utrzymując wysoki poziom i zdobywając czołowe miejsca. Sześciokrotnie (na dziewięć edycji) zdobyli pierwsze miejsce.

tekst i zdjecia:

Sekcja Wychowawcza  1bcz