DOKA Downhill City Tour i Dirt FMB World Tour – relacja TV

 

Już po raz piąty na ulicach Przemyśla odbył się festiwal rowerowy Bike Town Przemyśl, czyli spektakularne wydarzenie plenerowe, na które zjechali się rowerowi miłośnicy z całej Polski. Różnorodny program imprezy zadowolił każdego, zarówno profesjonalnych zawodników, amatorów rowerowych wyczynów, jak i najmłodszych widzów wraz z rodzicami oraz turystów, którzy aktywnie spędzili długi weekend majowy.

Bike Town Przemyśl to impreza, której historia sięga 2007 roku, kiedy odbył się tu pierwszy w Polsce, ekstremalny wyścig po mieście – Downtown. Po dużym sukcesie, wydarzenie na stałe wpisało się w miejski kalendarz, a program imprezy był sukcesywnie wzbogacany o inne widowiskowe dyscypliny sportowe. Co roku w czasie majówki, okoliczne lasy i zabytkowe ulice miasta zamienione w trasy wyścigów i tory do skoków przyciągają kilka tysięcy widzów i uczestników.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu był DOKA Downhill City Tour oraz zawody Dirt FMB World Tour. Pierwszy z nich to wyścig rowerowy przeniesiony z górskich zboczy na miejskie ulice, w którym liczy się czas pokonanej trasy. Zawodnicy startowali ze zniesienia kończąc przejazd serią schodów i widowiskowym lotem na rynku. Wyniki 

Trasa Dirt to zawody zaliczane do międzynarodowego cyklu we Freeridzie FMB World Tour. Zawodnicy zawalczą o cenne nagrody pieniężne oraz punkty w klasyfikacji generalnej oceniane przez certyfikowanych w FMBA sędziów.

Wyniki  1. Godziek Dawid PL + BEST TRICK  2. Godziek Szymon PL  3. Rot Marcin PL 4. Vilibald Vitek CZ  5. Stachak Paweł PL

Po raz kolejny w ramach współpracy z telewizją TwojaTV przeprowadziliśmy transmisję zawodów DOKA Downhill City Tour  oraz Pucharu Świata Dirt FMB World Tour.  Razem jesteśmy częścią Grupy Medialnej Info,  jest to innowacyjny projekt polegający na zrzeszeniu lokalnych telewizji z terenu województwa podkarpackiego w jedną, wspólną stację internetową Grupa Medialna.info , nadajemy 24 –godzinny program na naszej stronie i naszych partnerów.