Warsztaty żeglarskie dla uchodzców

Stowarzyszenie INTERMARIUM wraz z Yacht Klubu SAN organizowało dwudniowe warsztaty integracyjne z Żeglarstwa dla uchodźców z Ukrainy.

  Stowarzyszenie INTERMARIUM organizowało dwudniowe warsztaty integracyjne z Żeglarstwa z wyjazdem nad Solinę dla dzieci uchodźców w wieku 8-15 lat oraz mieszkańców Przemyśla i okolic pod tytułem „Łączy nas miłość do sportów wodnych”.

Warsztaty były częścią zadania publicznego pt. Ukraina-Polska. Co nas łączy?

Integracja przez wspólne działania sfinansowane jest ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2021-2030 NOWE FIO – EDYCJA 2023 – PRIORYTETY 2-4.

W warsztatach wzięło udział 32 dzieci.

Po powrocie do przystani odbył się tradycyjny Chrzest żeglarski, konkursy prowadzone przez harcerzy XIV PHDW im hm E. Heila z Przemyśla, możliwość ćwiczenia akcji udzielania pierwszej pomocy na trenażerze. Ognisko, śpiewanie szant.

W Yacht Klubu SAN uczestnikom  towarzyszyła kamera Domu Produkcyjnego Film Factor (partnera Yacht Klubu SAN) relację będzie można oglądać na www.tvpodkarpacka.pl i planformie streamingowej www.filmfactor.live