POSEŁ NA SEJM RP Andrzej MATUSIEWICZ w programie – WARTO ROZMAWIAĆ, PYTAĆ, SŁUCHAĆ …

Autorski program pod nazwą ,,Warto rozmawiać, pytać, słuchać” gościł już wiele osobistości ze świata kultury, muzyki, sportu. Przyszedł czas na pytania kierowane do polityków. Gościem ostatniego programu był były senator, a obecnie poseł na sejm ziemi przemyskiej Pan Andrzej Matusiewicz. Rozmowa zarejestrowana z posłem Andrzejem Matusiewiczem nie wyczerpała wszystkich tematów. Kolejne spotkanie już w kwietniu. Masz pytanie do posła ??? – napisz do nas, a z pewnością je zadamy podczas kolejnej realizacji programu z udziałem posła Matusiewicza. Na pytania czekamy do 10.04.2016 na adres : [email protected]

ANDRZEJ MATUSIEWICZ

Poseł na Sejm RP VIII kadencji – wybrany 25 października 2015 r.

Senator VIII kadencji Senatu RP od 8 listopada 2011 r. do 11 listopada 2015 r.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz przewodniczący Komisji Głównej Sejmiku poprzedniej kadencji. Obecnie radny tego Sejmiku. Wykształcenie wyższe, mgr praw, adwokat, lat 58.

W latach 1980-81 członek Solidarnościowego Stowarzyszenia Adwokatów i Aplikantów Adwokackich z siedzibą w Łodzi. W latach 80-tych członek korespondent Komitetu Helsińskiego w Polsce, doradca prawny podziemnych struktur Solidarności, obrońca w procesach politycznych.

Od dnia 17 kwietnia 1989 r. członek – założyciel Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Województwa Przemyskiego – członek Prezydium Rady Wojewódzkiej. Od grudnia 1989 r. wiceprzewodniczący Przemyskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Przemyślu.

W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w 1990 r. wybrany radnym Rady Miasta Przemyśla. Przewodniczący Rady Miasta oraz delegat na Sejmik Województwa Przemyskiego I i II kadencji (1990-98).

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego w latach 1998-2002.

Członek założyciel Stowarzyszenia Pamięci Orląt Przemyskich, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich oddział w Przemyślu, Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, pełniący różne funkcje we władzach statutowych tych stowarzyszeń w latach 1998-2006.

Aktualnie członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu i przewodniczący Komisji Rewizyjnej KS „Czuwaj Przemyśl”.