Inauguracja sezonu artystycznego 2016/2017 Scena Bunkier w MNZP

Zagan Acoustic – to pochodzący z Gdańska kwartet instrumentalny czwórki przyjaciół, którzy poznali się na studiach na Akademii Muzycznej w Gdańsku i grają ze sobą już ponad 10 lat. Dziś występują nie tylko w rodzinnym Trójmieście (koncert m.in. w Teatrze Szekspirowskim Gdańsku), grają też na estradach koncertowych w Polsce (m.in. w Bydgoszczy, Warszawie i Krakowie). Od wielu lat jeżdżą w trasy koncertowe po Europie (m.in. Niemcy, Austria, Chorwacja). Od początku istnienia zespołu zagrali ponad sześćset koncertów!

Jazz, folk, tango, muzyka improwizowana a nawet klezmerska – to tu muzycy z Zagan Acoustic znajdują inspiracje do autorskich nagrań. Na swoim koncie mają już dwie płyty – debiutancki krążek „3:1” oraz album „Folk&Roll” zawierający utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.

Zagan Acoustic występuje ze znanym polskim jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Grupa bierze udział w wielu projektach muzycznych, nagrywa dla radia i telewizji. Charakteryzuje się wyrazistym brzmieniem, energią i dużym poczuciem humoru. Gra koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu.

Koncert Zagan Acoustic na Scenie Bunkier
1 września, godz. 19:00
wstęp wolny

Organizatorzy:
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
Baza Dydaktyczno-Noclegowa BELFEREK