Zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla został cofnięty

Informacja własna – Polska Agencja Prasowa

Zakaz wjazdu na Ukrainę wydany prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie został cofnięty – poinformował Michał Dworczyk (PiS). Powołał się na informację od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy. Jak dodał, w związku z tym część posłów PiS weźmie udział w Forum Europa-Ukraina.

– Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ambasadora Deszczycy o cofnięciu niezrozumiałego zakazu wjazdu na teren Ukrainy prezydenta Przemyśla – powiedział Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

 – Teraz posłowie PiS będą indywidualnie podejmować decyzje o wyjeździe na Forum. Wiem, że część parlamentarzystów tam się zjawi, ja będę jedną z tych osób, które w Rzeszowie będą obecne – dodał. Zastrzegł, że do Rzeszowa nie dotrą już najprawdopodobniej marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki, którzy mieli być jednymi z gości Forum.

Wczoraj Dworczyk informował, że w związku z zakazem dla Chomy parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w rozpoczynającym się w Rzeszowie Forum Europa-Ukraina.