Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach

Efektem wielomiesięcznej pracy nad projektem ,,Zaprzyjaźnij się z książką” jest nagranych  tysiące metrów taśmy filmowej, setki zadanych pytań i przejechane tysiące kilometrów. To wszystko aby pobudzić wśród młodych czytelników chęć sięgnięcia po książkę.

Kiedyś pewien z mędrców powiedział, …jeśli przyszło Cię posłuchać tysiąc osób, a choć jedna osoba słuchała naprawdę to było warto… Tworząc serię odcinków programu promującego czytelnictwo, chcieliśmy zachęcić do czytania w niebanalny sposób. Książkę najlepiej wypromować podczas spotkania z czytelnikiem, poprzez zachętę samego autora. Mamy nadzieję, że wywiady z autorami na ekranie komputera czy smartfona zaintrygują do zapoznania się z twórczością tych pisarzy.

Do udziału w projekcie ,,Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach”,  dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury zaprosiliśmy  wyjątkowych twórców.

Wszystkie osoby, które wzięły udział w projekcie w pewien sposób są związane z Arboretum i z nim współpracują. Zajmują się zarówno działalnością naukową, artystyczną jak też pisarską.

Jedną z nich jest prof. dr hab. Jerzy Piórecki – biolog, założyciel i wieloletni dyrektor (1975–2001) Arboretum w Bolestraszycach, autor wielu publikacji z zakresu historii założeń ogrodowych, ochrony przyrody i ekologii. W filmie poznamy  idee jakie przyświecały założycielowi Arboretum oraz początki powstawania ogrodu z przed ponad 40 lat.

Prof. dr hab. Jan Rylke – wykładowca, artysta malarz, performer, specjalista w dziedzinie sztuki ogrodowej pokaże swój naukowy i artystyczny świat. Pracę na uczelni i wykłady ze studentami oraz odkryje swoje niezwykłe pasje.

Magdalena Skubisz – wokalista, pedagog i pisarka zabierze widzów do świata literatury i muzyki. Poznamy jej studentów oraz wysłuchamy niezwykłego koncertu.

Doktor nauk humanistycznych, poeta i prozaik, pisarz dla dzieci i dorosłych  Mateusz Pieniążek zabierze widzów do świata dziecięcej wyobraźni, poezji i muzyki fortepianowej.

Oprócz wywiadów z autorami audycji o ich pracy, działalności i pasji literackiej  odbyły się również spotkania autorskie z czytelnikami, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Realizację projektu   „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.