Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej – oczekiwanie na dziecko

Jak wybrać bieliznę ciążową, aby ułatwić sobie codzienność, a nie zaszkodzić dziecku? Na co zwracać uwagę, byś czuć się wygodnie i komfortowo? Na te pytania odpowie brafitterka Monika Bardian, właścicielka salonu bielizny Paryżanka w Rzeszowie. Gościem specjalnym jest modelka Karolina Motylewska.

Dobór odpowiedniej bielizny ciążowej jest nie tylko kwestią komfortu, ale również istotnym elementem prawidłowej higieny – niewłaściwe rajstopy, majtki mogą przyczyniać się do problemów intymnych. Trzeba także brać pod uwagę stale rosnący brzuszek, wrażliwe piersi, spuchnięte nogi.

Dziś nie ma już problemu ze znalezieniem specjalnych ciążowych majtek czy rajstop, nie mówiąc już o biustonoszach, których oferta może przyprawić o zawrót głowy. Mimo to nie zawsze udaje się dokonać trafnego wyboru. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę nie tylko własny gust i styl życia – choć i to jest ważne – ale również pewne specyficzne wymagania, które powinna spełniać bielizna dla przyszłych mam. Musi ona przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję: podtrzymywać, co trzeba, ale nie uciskać, nie krępować i zapewnić skórze dostęp powietrza.

Bielizna ciążowa: biustonosz dla kobiety w ciąży

Trzeba o nim pomyśleć czasem już w pierwszych tygodniach ciąży, bo piersi od początku stają się większe, lekko nabrzmiałe i bardzo wrażliwe na dotyk. Dobrze dobrany biustonosz ciążowy chroni je przed rozstępami i utratą jędrności. Powinien spełniać dwa podstawowe warunki: musi je dobrze podtrzymywać, a przy tym być tak wygodny, by się o nim zapominało podczas noszenia. Nie można kupować biustonosza bez mierzenia! Zawsze trzeba sprawdzić, czy dobrze układa się na piersiach.

W ciąży nie warto kupować biustonoszy na zapas – lepiej obserwować zmiany i reagować na bieżąco, tak aby stanik był jak najlepiej dopasowany do ciała. Z rosnącym obwodem pod biustem łatwo sobie poradzić – wystarczy zapinać biustonosz na dalsze haftki lub kupić „przedłużkę”. Jednak gdy piersi wylewają się górą z miseczek lub stanik uciska – nie można zwlekać z kupnem większego rozmiaru.