Biustonosz sportowy i tryb życia zdrowy

Ostatni odcinek programu ,,Zmierz się z brafitterką” nagraliśmy w przemyskim Diamond Club. Właścicielka Salonu bielizny Paryżanka w Rzeszowie na przykładzie dwóch modelek Pauliny i Małgorzaty zaprezentowała błędy, które popełniają kobiety uprawiające sport przy doborze bielizny do ćwiczeń.

Biustonosz sportowy powinien mieć miseczki uszyte z nieelastycznych, albo prawie nieelastycznych materiałów, gdyż biust nie powinien w nim skakać, lecz być jak najmocniej unieruchomiony. Bardzo ważny jest również materiał z jakiego uszyty jest biustonosz sportowy, który z reguły jest bardziej zabudowany niż bielizna, którą nosi się na co dzień.  Aby nie było w nich za gorąco, powinien być uszyty z oddychającego materiału, przepuszczającego  powietrze i odprowadzającego wilgoć od skóry.

Pani Monika doradza do ćwiczeń biustonosze sportowe, które dają piersiom najlepsze możliwe podtrzymanie, jakiego nie da im żaden inny stanik. Doradza jak dobrać odpowiedni rozmiar gdyż biustonosz o za luźnym obwodzie pod biustem czy za dużych bądź za małych miseczkach nie zapewni odpowiedniego podtrzymania piersi.  Zwykłe sportowe topy, w które uszyte są w całości z elastycznej dzianiny nie nadają się do ćwiczeń ani do uprawiania sportu. Zobaczcie Państwo sami w materiale filmowym.