Odkryj zalety kompaktowych, funkcjonalnych i tanich w budowie domów – poznaj te projekty!

  Wybór odpowiedniego projektu jest kluczową decyzją na drodze do realizacji marzenia o własnym domu. Projekt musi odpowiadać potrzebom przyszłych domowników zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym, równocześnie konieczne jego jest właściwe dopasowanie do uwarunkowań lokalizacyjnych działki i wymogów określonych w MPZP / WZ. Podczas poszukiwań idealnego projektu ważne jest również właściwe oszacowanie kosztów budowy domu i dostosowanie decyzji o wyborze projektu także w odniesieniu do zaplanowanego na inwestycję budżetu.

Projekty domów tanich w budowie [ https://www.archon.pl/projekty-domow-tanich-w-budowie-pc2706 ] o powierzchni ok. 100 m2 stanowią doskonałą opcję wyboru dla wielu Inwestorów, a liczną i różnorodną kolekcję w tej kategorii oferuje Pracownia ARCHON+. To proste, kompaktowe domy projektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni, wyróżniające się zarówno atrakcyjną estetyką zewnętrzną, jak i starannie przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalno – przestrzennymi. Oszczędności wynikające z budowy takich domów są efektem nie tylko ich mniejszego metrażu, ale również prostej konstrukcji bryły i dachu, co przekłada się na odpowiednio niższe zużycie materiałów i tańsze koszty robocizny. Mniejsza, ale odpowiednio dopasowana do potrzeb mieszkańców powierzchnia użytkowa domu, pozytywnie wpływa także na wydatki eksploatacyjne.

Na swojej stronie internetowej Biuro Projektów ARCHON+ przy poszczególnych domach prezentuje zestawienia kosztów budowy, które są wyliczane na podstawie aktualizowanych co kwartał kosztorysów szczegółowych, bazujących na krajowych stawkach Sekocenbudu. To udogodnienie pozwala Inwestorom na łatwe porównywanie wydatków związanych z realizacją różnych projektów, jest przydatne w podjęciu decyzji o wyborze projektu, który najlepiej wpisuje się w zaplanowany budżet i możliwości finansowe. ARCHON+ oferuje również możliwość zakupienia wraz z projektem domu dedykowanego kosztorysu budowlanego. Jest on dostępny w formie prostego w obsłudze programu komputerowego, który okazuje się nieocenionym narzędziem w planowaniu i organizacji budowy oraz kontrolowaniu przebiegu robót, a także monitorowaniu  wydatków na poszczególnych etapach. Oferowane kosztorysy zawierają kompleksowy wykaz niezbędnych prac budowlanych, materiałów, sprzętu oraz szczegółowe instrukcje wykonawcze, co ułatwia zamawianie materiałów i selekcjonowanie ofert cenowych.

Poznaj trzy interesujące projekty kompaktowych i ekonomicznych domów z oferty ARCHON+, które wyróżniają się elegancką architekturą oraz starannym rozplanowaniem przestrzeni w ich przytulnych wnętrzach.

„Dom w trytomach”

  To propozycja łącząca oszczędność w procesie budowy z przemyślanym zagospodarowaniem przestrzeni. Jest to kompaktowy dom z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem, którego prosta bryła sprzyja sprawnej i ekonomicznej realizacji. Zajmując około 70 m² powierzchni zabudowy, doskonale pasuje także na mniejsze działki. Dom wyróżnia się nowocześnie wykończoną elewacją, której stonowana kolorystyka tynków harmonijnie współgra z drewnianymi detalami, nadając całości atrakcyjny wygląd. W projekcie przewidziano praktyczne rozwiązania, takie jak zadaszona strefa wejściowa i urokliwy taras z pergolą, oferujący idealne warunki do wypoczynku. Wnętrze domu zostało zaplanowane z uwzględnieniem wygody i funkcjonalności. Salon z kominkiem i przesuwnym przeszkleniem tarasowym harmonijnie łączy się z jadalnią i obszerną kuchnią, w której przewidziano możliwość aranżacji wyspy kuchennej. Przestrzeń pod schodami wykorzystano na spiżarnię, a w łazience na parterze można zamontować nowoczesną kabinę prysznicową. Poddasze zapewnia trzy przytulne sypialnie i dodatkową łazienkę, oferując przytulną i ustawną strefę prywatnego wypoczynku.

Dom w kosaćcach 8 (NE) OZE”

Wyjątkowa, mała parterówka w stylu nowoczesnej stodoły, oferująca wraz z atrakcyjnym designem bryły wygodne w użytkowaniu wnętrze. W standardzie uwzględniono zastosowanie energooszczędnych instalacji takich jak pompa ciepła oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją.  Połączenie jasnego tynku z elementami w kolorze grafitu i antracytowym pokryciem dachu tworzy harmonijną i atrakcyjną wizualnie kompozycję. Szczególną uwagę zwraca pergola, która stanowi osłonę dla tarasu ogrodowego. Wnętrze domu wyróżnia się wyraźnym podziałem na funkcjonalne strefy oraz otwartym do połaci dachowej stropem w części dziennej, co optycznie dodaje jej przestrzenności. Nowoczesny charakter aranżacji salonu podkreśla duże, przesuwane przeszklenie, zapewniające wspaniałe doświetlenie wnętrza. Część wypoczynkowa oferuje przestrzeń na wygodną sofę, fotel i stolik kawowy, przytulnego klimatu dodaje kominek. Kuchnia, choć otwarta, jest wyraźnie wyznaczona poprzez odpowiednią lokalizację wyspy z barkiem śniadaniowym i dodatkowym miejscem do pracy. Obok kuchni zaprojektowano spiżarnię. Prywatna część domu obejmuje trzy sypialnie, garderobę oraz dwie łazienki. Dodatkowo, nad parterem zaprojektowano przeznaczony do adaptacji strych.

„Dom w lucernie 10”

  To projekt małego domu z użytkowym poddaszem i jednostanowiskowym garażem, który jest reprezentantem kolekcji domów tanich w budowie. Przyciąga uwagę modnym designem elewacji, której bazą jest stonowany tynk, a drewniana okładzina wprowadza naturalny akcent. Odpowiednio rozmieszczone przeszklenia zapewniają piękne doświetlenie wnętrza, dodając również wizualnej lekkości prostej bryle. Na parterze usytuowano otwartą strefę dzienną, w której znajdują się: salon, jadalnia oraz funkcjonalna kuchnia. Kominek w salonie tworzy przytulną atmosferę, a taras z drewnianą pergolą stanowi uzupełnienie wewnętrznej przestrzeni wypoczynkowej. W układzie parteru znajduje się także spiżarnia oraz toaleta, umiejscowiona na osi wiatrołapu, który oddziela część mieszkalną od jednostanowiskowego garażu i kotłowni. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, łazienkę oraz funkcjonalną pralnię, tworząc wygodną przestrzeń prywatną domu.

Dodatkowe informacje o projektach oraz najnowsze informacje o kosztach budowy dostępne są na stronie ARCHON+.