Przed nami kolarski weekend w Hotelu Arłamów

W weekend 18-19 maja Hotel Arłamów będzie w centrum uwagi miłośników kolarstwa. W sobotę wystartuje kolejna odsłona ORLEN Lang Team Race, natomiast w niedzielę zostanie rozegrany finałowy etap ORLEN Wyścigu Narodów, w którym zobaczymy najbardziej utalentowanych kolarzy U23 z Polski i zagranicy, a także poznamy zwycięzców po pięciu etapach.

W sobotni poranek wszyscy fani rowerów będą mogli wziąć udział w ORLEN Lang Team Race. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na interwałowej 75-kilometrowej trasie, położonej w malowniczych Bieszczadach ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Wyzwaniem z pewnością będzie dwukrotne pokonanie podjazdu pod Kalwarię Pacławską.

Hotel Arłamów to czterogwiazdkowy obiekt znajdujący się w województwie podkarpackim, w gminie Ustrzyki Dolne. Położony jest na szczycie wzgórza, w otoczeniu lasów Puszczy Karpackiej.

– Po raz kolejny zapraszamy do Hotelu Arłamów! To nasze sprawdzone miejsce, które lubiane jest przez wielu kolarzy-amatorów, ale także przez zawodowców z WorldTouru! Uwielbiam spotykać uczestników ORLEN Lang Team Race, bo to wspaniała społeczność ludzi, którzy kochają rower i kolarstwo. Sam nie mogę się już doczekać soboty, bo wiem, że będę wśród ludzi, którzy kochają sport, któremu i ja oddałem serce – mówi Czesław Lang.

Przed wizytą w biurze zawodów warto zapoznać się z informacjami na stronie: STS-Timing – kody QR do odbioru pakietów startowych (zostaną wysłane do uczestników w piątek), program, mapa organizacyjna hotelu wraz z parkingami, poprawny montaż numerów, sektory startowe (będą oznakowane piktogramem z numerem i kategorią wiekową, boczne wejście osobne dla każdego sektora, obowiązkowe jest dopilnowanie startu z wyznaczonego sektora), personalizacja medalu. W dniu wyścigu – 18 maja sugerujemy dojazd z zapasem czasowym, nie później niż do godz. 9:00, gdyż Policja będzie sukcesywnie zamykała drogi od kierunku Przemyśla.

Zapisy w biurze zawodów i odbieranie numerów startowych rozpoczną się w piątek – dzień przed wyścigiem w godzinach 13:00-20:00. Z kolei w sobotę potrwają od 8:00 do 9:30. Punktualnie o godzinie 10 kolarki i kolarze ruszą na trasę.

Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, takie jak okulary kolarskie EKOI, zestawy suplementów od FITNESS AUTHORITY, koszulki kolarskie marki QUEST dla liderów oraz medale.

Można też powalczyć o klasyfikację generalną, gdyż rywalizacja w Arłamowie otworzy cykl wyścigów dla amatorów organizowanych przez Lang Team w 2024 roku, których Sponsorem Tytularnym jest ORLEN. Drugi etap, czyli ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, wystartuje w niedzielę 11 sierpnia w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu na zmodyfikowanej trasie. Z kolei trzeci ORLEN Lang Team Race odbędzie się w sobotę 21 września w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa, na trasach wytyczonych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.