Rajd klubu motocyklowego „CHOPPER CLUB BANSKÁ BYSTRICA”

Przez Przemyśl przejechał rajd motocyklowy z Bańskiej Bystrzycy do Kalnikowa. Postój w Grodzie nad Sanem był zamierzony przez członków klubu motocyklowego „CHOPPER CLUB BANSKÁ BYSTRICA” którzy spotkali się z prezydentem miasta Robertem Chomą.

Od lat nasza rodzina nie wiedziała gdzie jest pochowany nasz pradziadek. I tak się wydarzyło ze znaleźliśmy jego grób podczas zwiedzania twierdzy przemyśl . Byliśmy tu już pięć razy. Dzisiaj jesteśmy  kolejny raz ale tym razem z ziemią z naszej rodzinnej Bańskiej Bystrzycy  aby rozsypać ją na grobie naszego pradziadka. Jadą z nami nasi przyjaciele aby oddać hołd wszystkim żołnierzom którzy oddali życie w obronie Twierdzy Przemyśl podczas I wojny światowej…

Podczas spotkania gospodarz przywitał wszystkich  uczestników rajdu i obdarował komandora pamiątkami z miasta Przemyśl, otrzymując od riderów flagę klubu i pamiątkowy album z Banskiej Bystricy.

Uczestniczący w rajdzie członkowie rodziny odnalezionego grobu słowackiego żołnierza opowiedzieli historię z tym związaną i podziękowali przemyślanom za opiekę nad twierdzą, cmentarzami i mogiłami żołnierzy z okresu I wojny światowej.

Krótki pobyt Słowaków w Przemyślu uświadamia po raz kolejny że jesteśmy postrzegani jako miasto turystyczne i w tym kierunku powinniśmy dalej zmierzać. Chwile na rynku starego miasta i wspólne zdjęcia z prezydentem oraz wojakiem Szwejkiem będą niezapomnianą pamiątką dla riderów. Kolejny przystanek rajdu to grób w Kalnikowie gdzie prawnukowie rozsypią ziemię na grobie bohaterskiego żołnierza.