Samorządowe sportowe spotkania przygraniczne

Kibice piłki nożnej oraz siatkówki  byli  świadkami zaciętej sportowej rywalizacji podczas kolejnej edycji  Samorządowych Spotkań Przygranicznych na nienadowskim Orliku zorganizowanych w tym roku przez przemyskie Starostwo Powiatowe.

Do Nienadowej przyjechało jedenaście drużyn – sześć rywalizowało w piłce nożnej, zaś pięć w piłce siatkowej. Jak co roku w zmaganiach sportowych uczestniczyli zawodnicy nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy. W tym roku w spotkaniach wzięły udział reprezentacje czterech samorządów z Ukrainy, Mościska, Pustomyty, Gródek i Stary Sambor zaś stronę polską reprezentowali samorządowcy z Powiatu Bieszczadzkiego i Przemyskiego.

Po zaciętej walce w finale rozgrywek piłki nożnej drużyna z Powiatu Przemyskiego pokonała zespół z Mościsk wynikiem 2:0  biorąc w ten sposób rewanż za ubiegły rok gdzie w Mościskach przegrali z tą samą drużyną 1:2, Nie udało się  natomiast wygrać  rywalizacji  w siatkówce. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Mościsk która po zaciętym finale pokonała siatkarzy z Przemyśla w trzysetowym meczu w stosunku 2:1 dla gości. Kluczowym momentem był przegrany set drugi przez powiat przemyski i od tego momentu goście z Mościsk kroczyli do zwycięstwa pokonując gospodarzy w secie trzecim 15:10.

Podczas turnieju zostali wyłonieni ,najlepszy bramkarz, którym został Adam Domaradzki, oraz  „Król Strzelców” Łukasz Pawłowski, organizatorzy turnieju przyznali również nagrodę za postawę Fair Play  którą otrzymała drużyna reprezentowana przez Powiat Bieszczadzki.

W zmaganiach siatkarskich za postawę Fair Play została uhonorowana  reprezentantka drużyny z  Mościsk – Natalia Rożak.

W przyszłym roku zmagania w ramach Samorządowych Spotkań Przygranicznych będą miały podobną formułę rozegrane zostaną poza granicami naszego państwa, organizatorzy planują rozszerzenie rozgrywek o kolejne dyscypliny, tenis ziemny lub badminton.