Akademia Programowania w Przemyślu

Podczas Order of Code Academy w Przemyślu spotkała się młodzież, która miała okazję poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę o algorytmach, a także o pracy programisty.

Order of Code Academy to pierwsza na Podkarpaciu akademia programowania dla młodzieży potrzebującej wsparcia w olimpiadach informatycznych.

Akademia odbyła się w dniach 16-21 września na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Podczas pięciu intensywnych dni uczestnicy mieli okazję zmierzyć się m.in. z kontestami (rozwiązywaniem zadań) czy wykładami z algorytmiki z dr Andrzejem Dyrkiem z V LO w Krakowie.

Order of Code Academy była kontynuacją współpracy Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” z firmą Order of Code Sp. z o.o., dzięki której w Przemyślu odbyło się już pięć edycji Konkursu informatycznego „Order of Code”.

 

Głównym organizatorem Order of Code Academy była Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”. Współorganizatorami były: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz firma Order of Code sp. z o.o.

Order of Code Academy odbyła się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt “Order of Code Academy” był współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego.  

 

 Dlaczego Order of Code Academy?

Według danych ze strony Forbes, w 2006 roku na kierunkach informatycznych studiowało w Polsce ponad 100 tys. młodych ludzi. Obecnie ich liczba nieznacznie przekracza 75 tys., co wynika z niżu demograficznego, którego jesteśmy świadkami. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii w Polsce szacuje się na 50 000. Do końca 2020 roku na świecie będzie brakowało ponad milion programistów.

Subiektywnie o Order of Code Academy – pytamy Wita Więcha, CEO Order of Code Sp. z o.o.:

„Kiedy byłem uczniem nie było konkursów informatycznych ani obozów. Dostępność do sprzętu komputerowego była ograniczona, a profesja była dla wybrańców. Dziś sytuacja bardzo zmieniła się, ale pozostaje wciąż to, że zdolni młodzi informatycy rzadko współpracują ze sobą i spędzają czas w izolacji korzystając ze świata wirtualnego. Organizując obóz mam nadzieję na nawiązanie jakichś relacji między utalentowanymi uczniami i przełamanie tej izolacji.
W przeszłości miałem styczność z utalentowanymi uczniami liceum, którzy nie mieli możliwości dalej rozwijać się, gdyż program nauczania z informatyki był dla nich zbyt ubogi. Celem obozu jest wypełnienie tej luki”.

Przemyśl łączy profesjonalistów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OoC3