Emerycie i rencisto otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Posiadanie osobistego rachunku bankowego to coraz powszechniejsze udogodnienie. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie z ZUS bez konieczności wychodzenia z domu, a także zapłacić rachunki czy zrobić zakupy.
Te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. W jasielskim Oddziale ZUS
67 proc. emerytur i rent to wypłaty na konto w banku, a pozostała część to przekazy pocztowe.

Emerytury, renty i inne świadczenia przelewane na bankowe konto to bezpieczeństwo dla naszych pieniędzy i oszczędności. Ponadto złożenie w ZUS dyspozycji przekazywania bezpośrednio na konto wypłat świadczeń jest gwarancją, że środki trafią na nie szybko
i będzie można z nich skorzystać wcześniej niż w przypadku przekazu gotówki „do ręki”. Nie trzeba więc czekać co miesiąc na listonosza. Ponadto nie narażamy się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa, bo konto w banku jest chronione hasłem.

Dodatkowo dzięki kontu bankowemu, do którego mamy dostęp przez internet, możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków oraz w większości regulować rachunki bez prowizji. Wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu i w ten sposób można uniknąć osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów.