Koncert Charytatywny „Ratujmy Cerkiew w Bystrem”

  W Bystrem koło Czarnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Grupa przyjaciół zafascynowanych tym wyjątkowym zakątkiem Bieszczad oraz Cerkwią pod wezwaniem Archanioła Michała przygotowała koncert charytatywny na rzecz jej ratowania. Koncert odbył się na scenie plenerowej – Domek na Drzewie miejscowego malarza Krzysztofa Wiśniewskiego. Na imprezę przyjechali artyści z całej Polski chcący swoją twórczością i energią wesprzeć tą inicjatywę. Każdy z magią tego miejsca.

Koncert rozpoczął się od gościnnego występu zespołu „Promil”, który zagrał pierwszy raz akustycznie. W czasie występu dołączyli się bębniarze Kuba i Wojtek, idealnie wpasowując się w rock & roll’owy klimat zespołu. Promil zagrał pozytywnie i energetycznie, nastrajając publiczność do dalszej części koncertu.

informacja własna „CENTRUM HARMONII”

centrumharmonii.pl

 

Dwukrotnie w trakcie koncertu przeprowadzana była licytacja charytatywna w trakcie, której zostały sprzedane obrazy „Tryptyk Bieszczadzki” Krzysztof Wiśniewskiego oraz „Galaktyka” Haliny Szejak vel Żeak.

Po licytacji wystąpił Krzysztof Lottig „AirMan”, który zaczarował widownię swoim występem i magicznym instrumentem HangPan. Jego brzmienie wprowadziło słuchaczy w nastrój relaksu i harmonii przygotowując na spotkanie ze śpiewem białym i misami kryształowymi Camili Vatral. Artystka zachwyciła słuchaczy subtelnymi dźwiękami instrumentów i mocnym śpiewem intuicyjnym, do których dołączyły się z czasem dźwięki gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów archaicznych w wykonaniu Agnieszki i Janusza Wiśniewskich. Ich mocny występ poruszył publiczność przesyłając energię miłości i pokoju dla tego miejsca i wszystkich zgromadzonych. Finałem koncertu było widowisko taneczne przygotowane przez tancerzy i bębniarzy związanych z Centrum Harmonii. Camila, Iza, Sylwia, Michał, Szymon oraz bębniarze Kuba i Wojtek przedstawili Taniec Czterech Żywiołów w dynamiczny sposób oddając tańcem, muzyką i wizualizacją element ziemi, powietrza, wody i ognia. Tym mocnym akcentem zakończyliśmy koncert „Ratujmy Cerkiew w Bystrem”. W otoczeniu koncertu odbywał się wernisaż obrazów Haliny Szejak vel Żeak oraz obrazów intuicyjnych Vedic Art, Centrum Harmonii. Trwał również kiermasz hand made’u, ręcznie wykonywanej z prawdziwych kamieni szlachetnych biżuterii oraz pamiątek związanych z cerkwią i jej miejscem.

Przesłanie, pomysł koncertu i jego wykonanie spotkały się bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności. Komentarze „magiczna atmosfera”, „piękny koncert”, „wyjątkowe miejsce” cudownie oddają nastrój, w jakim przebiegała cała impreza. Biorąc pod uwagę tak pozytywny odbiór ludzi i wsparcie z ich strony planujemy cyklicznie organizować koncerty związane z Bystrem, aby kontynuować nasze wsparcie i promocje dla tego wyjątkowego miejsca.

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Markowi z Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej za wsparcie, pomysły i zaangażowanie w przygotowanie koncertu. Krzysztofowi i Marlenie za udostępnienie sceny plenerowej i domku dla artystów. Wszystkim artystom za ich cudowne zaangażowanie i wsparcie dla całego projektu. Przyjaciołom Centrum Harmonii (Beacie, Małgosi, Krzysztofowi) za ich bezinteresowną pomoc w organizacji oraz Tomkowi i Gosi za pomoc finansową na rzecz organizacji koncertu. Jurkowi, Irkowi i Łukaszowi, którzy zadbali o profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie koncertu. Pani Basi za ciepłe przyjęcie w swoim pensjonacie, artystyczną atmosferę i filozoficzne rozmowy oraz pyszne jedzenie.

Było pięknie, było magicznie. Dziękujemy Wam za przybycie, wsparcie projektu i ciepłe słowa. Mamy nadzieje zobaczyć się znów na kolejnym koncercie z cyklu „Ratujmy Cerkiew w Bystrem”.