KOPERNIK LEPSZY OD DOPALACZY

  Data 23 sierpnia 2013  na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników II EDYCJI TURNIEJU DZIKICH DRUŻYN  POD PATRONATEM EUROPOSŁA TOMASZA PORĘBY, szczególnie że nagroda o jaką walczyły zespoły przez całe wakacje jest marzeniem wielu młodych ludzi. Mecze, zwłaszcza te finałowe były bardzo emocjonujące i atrakcyjne dla przybyłych gości i widzów. Obecna jak i poprzednia edycja turnieju rozegrana była na terenie całego Podkarpacia również i w Przemyślu.{youtube}kwiHlrsHLJc{/youtube}

 

 W sumie o wejście do głównego finału, który odbędzie się 7 września w Rzeszowie walczyło  ponad 130 zespołów  w 11 miastach na Podkarpaciu. W Przemyślu zwyciężył zespół  Kopernika  który przez cały turniej był bezkonkurencyjny i zremisował tylko jedno spotkanie. To on pojedzie na wielki finał do Rzeszowa walczyć o wyjazd do Brukseli. Turniej piłki nożnej jest jednym ze sposobów na wakacyjna nudę a nagroda od Europosła jaką jest wycieczka do Parlamentu europejskiego jeszcze bardziej zachęciła młodych ludzi do udziału w tych zmaganiach. Podstawową zasadą udziału w turnieju był braku przynależności do jakiegokolwiek klubu piłkarskiego, a nazwy zespołów wymyślone przez zawodników zadziwiały nie tylko organizatorów ale i dziennikarzy którzy już podczas finałów na przemyskim orliku wymyślali tytuły na czołówki gazet. oto kilka z nich :

„Nazwa nie gra” – „Dopalacze” mocniejsze, czy – nie miał respektu „Kopernik” przed „Respektem team”

natomiast tytuł po meczu finałowym, „Kopernik” lepszy od „Dopalaczy” wszyscy uznali za super reklamę że i bez dopalaczy można dobrze grać w piłkę.

Przemyski finał sprawnie organizowany przez Macieja Kamińskiego wraz z gronem przyjaciół to już kolejna inicjatywa sportowego wychowania lansowanego przez FM PiS Przemyśl a udział w zakończeniu przemyskich rozgrywek przez senatora RP Andrzeja Matusiewicza jeszcze bardziej podniosła rangę tego turnieju.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać ze finały rozegrało cztery zespoły:

Nazwa nie gra , Dopalacze , Kopernik oraz Respekt team. Te dwa ostatnie spotkały się w finale gdzie lepszy okazał się „Kopernik” gromiąc po pięknym meczu „Dopalacze” pięć do jednego.

Najlepszym zawodnikiem uznano- Łukasza Wojdyło natomiast najlepszy bramkarz to Mateusz Toporowski