MEGA SUKCES PRZEMYŚL BEARS

  Do udziału w wielkim Finale, który zostanie rozegrany w Przemyślu, Niedźwiedziom brakowało zaledwie jednego zwycięstwa. Zawodnicy pierwszej w Przemyślu drużyny futbolu amerykańskiego jechali do Warszawy z nadziejami i bez kompleksów.  Crusaders Warszawa byli gospodarzem niedzielnego turnieju i ostatnią przeszkodą przed finałem dla Bears. Krzyżowcy w ćwierćfinałach dołączyli do zespołu ósemek graczy, którzy jeszcze dwa miesiące temu rywalizowali na boiskach drugiej ligi. Zresztą z tej możliwości skrzętnie skorzystali również pozostali ćwierćfinaliści- Eagles oraz Sabercats. Mecz niemalże do końca ostatniej kwarty toczył się pod dyktando formacji ofensywnych. Niedźwiedzie wykorzystywali akcje biegowe i podaniowe.

 

informacja własna portal internetowy

PRZEMYSKIE INFO

 

 Znowu świetne zawody rozegrał korpus biegaczy (running back)- Przemysław Kilian. Bartłomiej Hadała oraz Cezary Wołczyk. Po drugiej stronie gospodarze jardy oraz punkty zdobywali wyłącznie po akcjach biegowych.

Na 3 minuty przed końcem spotkania przy wyniku 20:20, Crusaders brakowało zaledwie 3 jardów do pola punktowego Przemyśl Bears.

Wiedzieliśmy, że strata punktów w końcówce może pozbawić nas szans na zwycięstwo. Postawiliśmy prawdziwy mur, a przeciwnikowi nie udało się go sforsować- dodał Artur Machowski, strong safety Bears oraz MVP Turnieju w Warszawie.

Po odzyskaniu piłki Niedźwiedziom pozostało 1:15 s meczu i 80 jardów do przejścia. W trudnej końcówce, raz biegami, raz podaniami (kluczowe 40 jardowe do Tomka Rokitowskiego) rozgrywający Bartosz Wardęga przybliżał Bears do pola punktowego gospodarzy. Na kilka sekund do końca meczu role się odwróciły, to Niedźwiedziom brakowało kilku jardów do zwycięstwa. Bartłomiej Hadała wbiegł w czterech graczy Crusaders i przepchnął się w pole punktowe. Sędziowie wskazali przyłożenie i w tym samym momencie odgwizdali koniec meczu. Ćwierćfinał zakończył się wynikiem 26:20.

Przemyśl Bears w trzyletniej historii Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w wydaniu ośmioosobowym (PLFA 8) dokonali rzeczy wyjątkowej. Po raz pierwszy nowy zespół awansował do wielkiego finału. Przeciwnikami 13 października będą Warsaw Eagles, Zagłębie Steelers oraz Silesia Rebels- wszystkie trzy są zapleczem dla drużyn występujących na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce.

Finał zostanie rozegrany 13 października na obiekcie KS Czuwaj. Szczegóły wkrótce.