OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO – ORŁY 2013

   Ponad dwieście par z całej polski wzięło udział w drugim Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Wójta Gminy Orły. Ta impreza na stałe zagościła w kalendarzu majowym  gminy. Kiedy rok temu organizatorzy zaplanowali pierwszy taki turniej nie spodziewali się wraz z Władzami Gminy, że będzie to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Organizacyjny sukces poparty przez ostatnie lata promocją tańca w mediach i popularnych programach rozrywkowych  doprowadził do tego, że moda i chęć tańca jest potężna wśród społeczeństwa,  to przełożyło się na ilość zgłoszonych par do turnieju i  przerosło  najśmielsze oczekiwania Gospodarzy.{youtube}N5gMXK_EF6A{/youtube} 

 

Turniej był podzielony na trzy bloki rozgrywkowe.W bloku dopołudniowym wystąpili najmłodsi adepci sztuki tanecznej.  Dla instruktorów była to wspaniała zabawa, a sympatyczne przedszkolaki tańczyły z wielkim zacięciem sportowym rywalizując jak dorosłe pary podczas profesjonalnych zawodów.

Nie jednej mamie i babci kręciła się łezka w oku kiedy podglądały jak ich pociechy dają sobie radę w tańcu.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja w blokach południowym i wieczornym  Wójt Bogusław Słabicki udekorował wszystkie dzieci medalami.

Dla tych młodych adeptów tańca uścisk ręki Władzy lokalnej był wielkim przeżyciem, a złoty, srebrny czy brązowy medal na szyi radością której na pewno nie zapomną przez wiele lat.

Od godzin południowych rywalizację o puchary  rozpoczęły pary nieco starsze, natomiast popołudniowe i wieczorne zmagania były już dla tancerzy zaawansowanych . Tegoroczny turniej odbył się w ramach Dni Orłów.