Orszak Trzech Króli w asyście aniołów znowu wyruszy ulicami miasta Przemyśla

Przemarsz Orszaku Trzech Króli w asyście aniołów bez wątpienia już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Przemyślu. 6 stycznia Orszak wyruszy ulicami naszego miasta już po raz szósty. Tradycyjnie organizatorzy tego radosnego przedsięwzięcia zachęcają przemyślan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości do wzięcia udziału we wspólnym kolędowaniu. Mile widziane będą anielskie przebrania i rekwizyty. Najbliższy Orszak Trzech Króli w asyście aniołów będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wyjątkowy śpiewnik orszakowy, który zostanie wręczony każdemu uczestnikowi sobotniego wydarzenia. Zawiera on 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autora wielu książek i publikacji. To zaproszenie do wędrówki przez burzliwe dzieje Polski, zwieńczone ukłonem w stronę wolności…

 

 

Organizatorami tegorocznego wydarzenia są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Radio Fara.

Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Adama Szala Metropolity Przemyskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla – Roberta Chomy.

Program:

godz. 11.00 – Powitanie Orszaku – Archikatedra Przemyska

godz. 11.30 – Msza Święta

godz. 12.30 – Przejście Orszaku ulicami: Katedralną, Fredry, Franciszkańską, Kazimierza Wielkiego do przemyskiego Rynku

godz. 13.15 – Pokłon Trzech Króli – Szopka Bożonarodzeniowa w Rynku

godz. 13.30 – Świąteczne biesiadowanie przy śpiewie kolęd