Pobiegną granicami dobra.

Funkcjonariusze i pracownicy podkarpackiej KAS wezmą udział w   „Biegu Św. Mateusza – Granicami Dobra”. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko integracja środowiska zawodowego i promowanie zdrowego  trybu życia, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy.

Bieg odbędzie się w dniach 15-16 września 2019 r. na trasie Werchrata – Budomierz – Korczowa – Przemyśl – Medyka – Krościenko  na dystansie  ok. 164 km. Organizatorzy przewidują także odcinek specjalny z Oddziału Celnego  w Medyce do Przemyśla (rynek)  o długości ok. 17 km w dniu 16 września br.

Bieg jest symbolem wsparcia dla zbiórki koleżeńskiej, którą funkcjonariusze i pracownicy podkarpackiej KAS organizują na rzecz dziecka, walczącego z chorobą nowotworową.

Fundusze, które planują zebrać są bardzo potrzebne do stałej kontroli i profilaktyki po zakończonym leczenia chemioterapią, dożywiania suplementami i pokrycia kosztów częstych wyjazdów na specjalistyczne badania.

Bieg został objęty Honorowym Patronatem Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Jest jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom Święta Krajowej Administracji Skarbowej, które odbędą się 16 września w Przemyślu.