PRZEMYŚL, gdzie rozliczysz swój PIT!

Mieszkasz i pracujesz w Przemyślu, ale jesteś zameldowany w innym miejscu? Nie szkodzi! Swój PIT możesz rozliczyć w naszym pięknym mieście! Kochasz to miasto jak swoje, Twoje dzieci uczą się w przemyskiej szkole, uwielbiasz spędzać czas aktywnie, jeżdżąc na rowerze czy spacerując z rodziną po urokliwych uliczkach tysiącletniego grodu nad Sanem? Tu jest Twoje serce – tu rozlicz swój PIT!

Czy wiesz, że wcale nie musisz być zameldowany w Przemyślu, aby móc wesprzeć jego rozwój? Przyczynić się do jego rozkwitu, poszerzenia oferty gospodarczej, turystycznej czy kulturalnej? Czy wiesz, że pieniądze z Twojego podatku pomogą np. wyremontować któryś z bardzo licznych zabytków? Albo naprawić jakąś drogę lub przyczynić się do stworzenia nowego miejsca do zabawy dla Twojej pociechy?

 Drogi Mieszkańcu! Przemyśl, gdzie rozliczysz swój PIT!

Aż 1/3 dochodów miejskiego budżetu to podatek dochodowy od osób fizycznych (czyli właśnie PIT), który co miesiąc płacisz do Urzędu Skarbowego. Stanowi jedno z ważniejszych źródeł finansowana wydatków w naszym mieście.

Płać podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz! Płać w Przemyślu, z którego oferty na co dzień korzystasz! Nie jest ważny meldunek w dowodzie osobistym, a miejsce, w którym pracujesz, rozwijasz swoje zainteresowania, wychowujesz dzieci, prowadzisz życie towarzyskie.

Rozliczaj PIT w Przemyślu. Nie przePITolimy Twoich pieniędzy!

Czy wiesz, że z Twojego podatku PIT można np.:

* kupić 4 ławki miejskie

* kupić 2 stojaki na rowery

* kupić 4 kosze na śmieci

* wybudować 10 m2 ścieżki rowerowej

* postawić tablicę informacyjną zawierającą plan miasta

* wybudować ponad 10 mchodnika z kostki brukowej

* posadzić ponad 30 młodych drzew

 

Na co przeznaczamy Twoje pieniądze możesz sprawdzić tutaj:

https://przemysl.pl/50509/podatki.html

Zainwestuj w rozwój miasta!

KaPITalnie jest się rozliczyć w Przemyślu!

Jak rozliczyć PIT w Przemyślu? To proste!

1.Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkania – urząd skarbowy sam to zaktualizuje. To, co musisz zrobić, to wpisać w zeznaniu podatkowym przemyski adres zamieszkania oraz dane Urzędu Skarbowego w Przemyślu.

2.Przekaż pracodawcy informację o zmianie urzędu skarbowego na:

Urząd Skarbowy w Przemyślu

  1. Lwowska 9A

37-700 Przemyśl

(telefon kontaktowy do US w Przemyślu: 16 675-26-00)

Przypominamy!

Roczne rozliczenie podatkowe można składać do 2 maja 2020 r. Nie zwlekaj! Z Twoim PITem możemy więcej!

W 2020 roku w skład dochodów budżetu miasta wchodzą: subwencje (144.389.247 zł),  dotacje celowe (110.517.487 zł), środki z budżetu Unii Europejskiej  (14.370.731 zł)  oraz dochody własne w kwocie 161.459.705 zł, których 14,85 % stanowią udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) w wysokości 63.991.026 zł.

Ważne!

Nie zapomnij także o przekazaniu 1 procenta swojego podatku na wybrany przez siebie cel (osobę, stowarzyszenie, instytucję, organizację, itp.). Twój 1 procent może uratować czyjeś życie, odmienić czyjś los, pomóc rozwinąć skrzydła.