Wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich kochających gotowanie, była kulinarna zabawa dla całej rodziny oraz edukacja na temat zdrowego żywienia. Była nią impreza w Galerii Sanowa pt. „Pyszny Dzień Dziecka z Mateuszem Gesslerem”, która przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych.
Gwiazdą eventu był Mateusz Gessler – kucharz, restaurator i juror popularnego programu telewizyjnego „Masterchef Junior”.
Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych dla małych szefów kuchni, a najlepsi mieli okazję wspólne gotować z Mateuszem Gesslerem. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs z super nagrodami, w którym dzieci samodzielnie przygotowywały majonez, oraz zgadywały jakie przyprawy zostały użyte przesz Szefa Kuchni.
Trzech finalistów wybranych przez Jurry przygotowywało z nim kultowe burgery w bułeczkach upieczonych przez Mateusza, samodzielnie mieszały mięso oraz kroiły dodatki na oczach licznej publiczności.
W przerwach pomiędzy wspólnym gotowaniem znany restaurator nie miał ani chwili wytchnienia. Gigantyczna kolejka po autografy oraz dedykacje w książce Mateusza Gesslera pt. „Smaki dzieciństwa” nie miała końca. Każdy z młodych adeptów sztuki kulinarnej chciał mieć zdjęcie ze swoim idolem.
Jak przystało na Dzień Dziecka nie obyło się bez prezentów. Mateusz z przyjaciółmi przez całe po południe rozdawali, a nie jednokrotnie rzucali do młodej publiczności atrybutami dorosłego kucharza i cukiernika, były to czapki fartuchy szefa kuchni oraz silikonowe kolorowe foremki na babeczki.
Finałową potrawa na pożegnanie z przemyska publicznością była bruschetta bardzo prosta i smaczna przekąska, którą mogą wykonać wszyscy nie zależnie od wieku.
Mateusz znalazł wśród publiczności przyszłą szefową kuchni, która swoje zamiłowania szlifuje w jednej z przemyskich szkół o profilu gastronomicznym. Mistrz kuchni o niesamowitym poczuciu humoru i francusko-polskim języku mając trudności z wypowiedzeniem imienia przyszłej szefowej kuchni, nazwał ją ,,Tarło” ponieważ jej zadaniem było min. wcieranie czosnku w grzanki.
Cały czas bruschetta nabierała koloru i smaku ale aby zdegustować produkt finalny, ochotniccy musieli najpierw zmierzyć się z tajemniczymi smakami . Mateusz częstował dzieci dodatkami w postaci auchuan, chcąc w ten sposób edukować przyszłych kucharzy od najmłodszych lat wyszukanymi smakami. Dla niektórych to pospolity ogórek kwaszony okazał się nowym fascynującym smakiem.