Sukces aplikacji mobilnej Przemyśla w Mobile Trends Awards

  Zintegrowany system informacji turystycznej to nowy produkt cyfrowy udostępniony przez miasto Przemyśl. System  składa się z portalu turystycznego  www.visit.przemysl.pl  aplikacji mobilnej do smartfonów , oraz tabletów. Na razie dostępny jedynie dla androida ale jak zapewniają twórcy już trwają prace nad uruchomieniem aplikacji w innych systemach. Całość systemu pozwala na dostęp nie tylko do informacji turystycznych czy kulturalnych ale również do pełnej bazy teleadresowej z terenu całego miasta. {youtube}wrpde6PVFeM{/youtube}

Nasza aplikacja „Przemyśl mobilny” wygrała w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. 12 lutego 2015 roku w Krakowie po raz czwarty zostały wręczone prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards, przyznawane dla najlepszych firm i instytucji z branży mobilnych technologii. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa, w skład której wchodzą eksperci z branży mobilnej i IT. Już sama nominacja do ścisłego grona finalistów była dla nas dużym wyróżnieniem a docenienie naszej produkcji przez ekspertów sprawiło, że zwycięska statuetka MTA trafiła do Przemyśla. Tę prestiżową nagrodę odbierali Przemysław Grządziel z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Bartosz Mielecki z firmy Amistad Mobile odpowiedzialni za wdrożenie i realizację zwycięskiej aplikacji.

Patronem honorowym wydarzenia był Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Miasta Kraków Jacek Majchrowski oraz Ministerstwo Gospodarki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aplikacją stworzoną z myślą o smartfonach i tabletach działających pod systemami Android oraz iOS:

https://visit.przemysl.pl/aplikacje

Visit Przemyśl
visit.przemysl.pl

Tekst: Przemysław Grządziel   UM PRZEMYŚL

 Projekt został podzielony na kategorie co pozwala z łatwością odszukać  m.in. takie działy jak  gastronomia,noclegi, kultura i sztuka ,sport i rekreacja. W bazie znajduje się komplet informacji o zabytkach,muzeach i miejscach, które warto odwiedzić. Przemyśl mobilny jest tak skonstruowany że umożliwia turystom nie tylko szybkie odnalezienie ciekawych miejsc w mieście ale również na szczegółowe zaplanowanie tras wycieczek czy zlokalizowaniemiejsca, do którego można łatwo dotrzeć.Aplikacja działa w  trybach online jak i offline, jak zapewniająpracownicy wydziału promocji Urzędu  Miasta jest i będzie stale aktualizowana. Cały system można odnaleźć w internecie dzięki fotokodowi pozwalającemu na korzystanie z aplikacji. Twórcy programu zapraszają wszystkich do współpracy w rozwijaniu systemu poprzez wysyłanie ciekawych zdjęć czy udostępnianiu adresów restauracji  lub informowaniu o imprezach i ciekawych wydarzeniach  w mieście. Co najważniejsze wszystkie informacje i dane teleadresowe umieszczane są w portalu bezpłatnie.