XIII PIKNIK ŻYCIA PODKARPACKIEGO

   Tegoroczna zabawa podczas 13 Wielkiego Pikniku Charytatywnego Życia Podkarpackiego przebiegała pod hasłem „Dzień Amerykański”. Z tej okazji na placu rozbili swój obóz Indianie, przywożąc najprawdziwsze tipi, czyli indiańskie namioty z regionu Wielkich Równin Ameryki Północnej. Nie zabrakło również wielu innych akcentów rodem z USA, a wszystko to dla niepełnosprawnych dzieci na Wakacje bez barier. Dopisała pogoda oraz  mieszkańcy dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: gry, konkursy, loterie, zabawy, imprezy sportowe oraz występy artystyczne.

Piknik to również okazja do prezentacji dorobku przemyskich przedsiębiorców, sklepów, firm usługowych, szkół  językowych, które przyciągały młodych studentów w dość niekonwencjonalny sposób, zabawą i rozrywką. Ogromną atrakcją była możliwość przejazdu samochodem terenowym po dość nietypowej trasie oraz przyjrzenie się doskonale wyszkolonym służbom mundurowym. Każdy chętny mógł zobaczyć i dotknąć wyposażenia, jakim na co dzień posługują się policjanci, żołnierze czy inni funkcjonariusze. Można było nawet „zwiedzić” czołg.

 

Przez cały dzień  rolę konferansjera  pełnili  Andrzej Orzechowski  oraz Zbigniew Bednarczyk, którzy na bieżąco komentowali wszystkie  wydarzenia, które odbywały  się  na boiskach bocznych, scenie oraz placu przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego.  Każdy laik orientował się w tym, co się działo i gdzie, a działo się naprawdę dużo. Pieniądze na szczytny cel pozyskiwane były w różny sposób, min. przez sprzedaż drobnych wytworów, rękodzieła dzieci niepełnosprawnych na stoiskach prowadzonych  przez nauczycieli, którzy zachęcali przechodniów do zakupu pamiątek i aniołków z masy solnej i  innych techniki artystycznych oraz   aukcja, ciesząca się dużym zainteresowaniem, a w tym roku trzeba zauważyć, że zostały sprzedane wszystkie przedmioty wystawione do licytacji.  Ostatni poszedł pod młotek podczas wyborów Miss Życia Podkarpackiego. Dużą frajdą dla kibiców był  Turnieju Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Sportu jeszcze mało znanego, ale bardzo  widowiskowego. Grupa Ratownictwa  PCK w Przemyślu prezentowała specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz  prowadziła  szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, po którym uczestnik otrzymywał pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w szkoleniu. Na małej scenie zaśpiewał nieśmiertelny Elvis, który – jak wiadomo – jest tylko jeden. Pokaz mody z dawnych lat czyli stylizacje z lat 40. i 50. zaprezentowały PinUp Przemyśl Girls z najmłodszym i jedynym mężczyzną w grupie. Poprosiliśmy organizatorów i pomysłodawców  o wyjawienie kilku sekretów z przeszłości. Sportową dawkę rozrywki zapierające dech w piersiach dzięki  pokazom trików motocyklowych zapewnił wszystkim Rafał Kanik na swoim niesamowitym motocyklu. Wszystkiego, co się działo  nie sposób było zarejestrować, ale miło było patrzeć na  wszystkich większych i mniejszych sponsorów,  tych, którzy kupowali losy w loterii i tych , którzy jedli grochówkę czy muffinki lub korzystali z innych atrakcji Pikniku.  Dzięki nim  40 dzieci wyjedzie  na wypoczynek, na którym na pewno nie zabraknie atrakcji. Na zakończenie 13 Wielkiego Pikniku Charytatywnego wystąpił Zespół IRA,  który zagrał swoje największe przeboje.