XIII PIKNIK ŻYCIA PODKARPACKIEGO

   Podczas tegorocznego 13. Wielkiego Pikniku Charytatywnego ŻP „Wakacje bez barier” padł rekord! Dziękujemy!

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zbieraliśmy pieniądze na wyjazd dla niepełnosprawnych dzieci z nisko uposażonych rodzin z Przemyśla i okolic. Wszystkiego, co się działo na boiskach bocznych Polonii i na placu przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego, nie sposób wymienić, ale spróbujmy podsumować najważniejsze wydarzenia.

TEKST /ŻYCIE PODKARPACKIE 11.06.2014/NR 24/

{youtube}KAw6ijYMrdg{/youtube}

 

TE EMOCJE I WIELE INNYCH ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ ORGANIZATORÓW NIEBAWEM W NASZEJ RELACJI VIDEO 

 

 

Mecze piłkarskie, pełna emocji, ale przede wszystkim zabawy (bo o zabawę w niej chodziło) olimpiada przedszkolaków, zawody dzieci niepełnosprawnych, Off Road, zapierające dech w piersiach pokazy trików motocyklowych Rafała Kanika to sportowa dawka rozrywki. Oczywiście nie można pominąć Turnieju Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Sport to u nas mało znany, ale widowiskowy, a dzięki temu, że wydarzenia na boisku były na bieżąco komentowane przez konferansjera, każdy laik orientował się w tym, co się działo.

Jak co roku były z nami służby mundurowe. Każdy chętny mógł zobaczyć i dotknąć wyposażenia, jakim na co dzień posługują się policjanci, żołnierze czy inni funkcjonariusze. Można było nawet „zwiedzić” czołg.

Tegoroczna zabawa przebiegała pod hasłem „Dzień amerykański”. Dlatego, specjalnie dla nas, swój obóz rozbili Indianie, przywożąc najprawdziwsze tipi, czyli indiański namiot z regionu Wielkich Równin Ameryki Północnej. Na łasuchów czekały natomiast amerykańskie muffinki.

Na estradzie od samego rana wiele się działo. Występy uczniów ze szkół z Przemyśla i okolic oraz lokalnych zespołów, tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z” oraz z Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Na małej scenie zaśpiewał nieśmiertelny Elvis, który – jak wiadomo – jest tylko jeden. Z kolei stylizacje z lat 40. i 50. zaprezentowały PinUp Przemyśl Girls.

Rozstrzygnęliśmy konkurs na Miss Życia Podkarpackiego, przeprowadziliśmy loterię z cennymi nagrodami. Nie zabrakło też aukcji, którą poprowadzili: Andrzej Orzechowski, pełniący przez cały dzień rolę konferansjera oraz Zbigniew Bednarczyk. Cena wywoławcza największej atrakcji licytacji, czyli tygodniowego rejsu po Żuławach i obrazu „Nowy Jork”, została podwojona i osiągnęła kwotę 4 tys. zł.

Gwiazdą 13. Wielkiego Pikniku Charytatywnego był zespół Ira, który zagrał swoje największe przeboje – te najbardziej popularne i te znane nieco mniej.

Dziękujemy! Tym słowem składamy ukłony i wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich większych i mniejszych sponsorów oraz tych, którzy kupowali losy w loterii, grochówkę czy muffinki albo skorzystali z innych atrakcji Pikniku. Dzięki Wam 40 dzieci wyjechało na wypoczynek, na którym na pewno nie zabraknie atrakcji.