Coraz bliżej budowy fabryki mebli firmy Benix

W Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna, któremu towarzyszyli Radna Rady Miejskiej w Przemyślu Monika Jaworska oraz przedstawiciele Benix – Style Furniture na czele z Bernardem Kaczorowskim – prezesem firmy.

Konferencja była niejako podsumowaniem wielomiesięcznych rozmów z jednym z największych w kraju producentów mebli tapicerowanych. Końcem lutego br. po raz pierwszy informowaliśmy Państwa o planach właścicieli firmy Benix. Wstępnie wiązały się one z otwarciem w nadsańskim mieście szwalni obić tapicerskich, w której znalazłoby zatrudnienie około stu osób. Docelowo jednak, obok szwalni w Przemyślu miałaby powstać jeszcze jedna inwestycja wielkopolskiej firmy –  fabryka mebli, która angażowałaby do pracy nawet 600 osób.

1 czerwca br. zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w pomieszczeniach przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu ruszyła szwalnia firmy Benix. Otwarcie zakładu odbyło się nieco później niż zakładano, bowiem panująca w kraju epidemia koronawirusa wymusiła przełożenie tego terminu.

Na spotkaniu z mediami Prezydent Wojciech Bakun wraz z Prezesem Benix – Style Furniture opowiedzieli o planach dotyczących budowy fabryki, o tym, na jakim etapie są rozmowy na temat przedsięwzięcia i czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości.