Finał projektu Przemyskie Słowa Niepodległości w Centrum Kulturalnym

W piątek 16 listopada nastąpił uroczysty finał projektu Przemyskie Słowa Niepodległości, który był dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Centrum Kulturalnego Janusza Czarskiego i skrótowym przedstawieniu całości zadań przez koordynatorki projektu, Jolantę Nowak i Katarzynę Medelczyk-Szkółkę, uczestnicy grup warsztatowych mieli możliwość publicznego wystąpienia i zaprezentowania swoich prac, tj. odczytania wiersza lub fragmentu reportażu oraz otrzymania publikacji zawierającej autorskie prace.

Ponadto wszyscy, którzy przybyli na finałowy wieczór mogli obejrzeć  wystawę przedstawiającą efekty prac, które powstały  w trakcie warsztatów, m.in. komiksy i kolaże poetyckie, a także wystawę fotograficzną relacjonującą przebieg całego projektu.

Muzyczną część imprezy uświetnił występ artystyczny dzieci ze Studia AGA, działającego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu Jerzego Markowicza.

Zwieńczeniem finałowego wieczoru było wprowadzenie i pokrojenie uroczystego tortu, którego mógł kosztować każdy przybyły na spotkanie. Po części oficjalnej był czas na rozmowy, gratulacje i poczęstunek.

 

tekst : Beata Nowakowska-Dzwonnik