NUDZĘ SIĘ. ZABIJ MNIE !!! czyli ostrym piórem od KLAUDII

Czy ktoś z Was w ciągu ostatnich 48 godzin, jęknął coś o tym, że się nudzi? Nudzicie się w wakacje? Uprzedzam, nim ktokolwiek odpowie, że za twierdzącą odpowiedź zawsze, ale to zawsze, mam ochotę bardzo bić po buzi.

Do szału doprowadzają mnie osoby, które większą część roku jęczą, że nie mają na nic czasu i ciągle tylko praca i obowiązki, praca i obowiązki a kiedy nadejdzie magiczny i wyczekiwany długo czas odpoczynku leżą i płaczą, bo tak im ciężko i źle, nudzi się, blebleble…

Zaznaczam od razu, że samo leżenie, bez narzekania nie jest ani odrobinę hańbiące. Przeciwnie. Jeśli to lubisz i tego właśnie Ci brakowało, oddawaj się leżingowi ile tylko starczy sił. Jestem dumna. Oby tak dalej.

No ale jak można się nudzić?! Wakacje są właśnie po to, żeby spokojnie i bez ograniczeń oddawać się wszystkiemu temu na co nie było czasu, kiedy od poniedziałku do piątku całe dnie trzeba było spędzać w pracy czy szkole. Czas na oglądanie filmów, wieczorne spacery wokół bloku, rysowanie portretów kota, podróże duże i nieduże, czytanie, pisanie, sprzątanie czy w ogóle, co tylko sobie chcesz.

Jeśli nie wiesz co robić z wolnym czasem, mam dla Ciebie dobrą radę.Spróbuj z niej skorzystać, może uczyni Cię to szczęśliwszym człowiekiem. Przedstawię tych parę kroków, w punktach, wiadomo, że listy z punktami zawsze się milej realizuje niż plany zapisane bez liczb i enterów. No to zaczynamy!

Jeśli się nudzisz z nadmiaru wolnego czasu i braku obowiązków to:

1. Usiądź wygodnie, w pozycji w której lubisz siedzieć, na siedzisku, które doceniasz za wysoki poziom komfortu bądź estetyki a najlepiej za obydwa. (podpowiedź: nie musi być Twoje, masz to po prostu lubić, ale jeśli usiadłeś w sklepie z meblami, pamiętaj, aby wyjść przed zamknięciem. Wyniesienie przez ochronę mogłoby być nieprzyjemne.)

2. Odetchnij głęboko zaciągając się wspaniałym powietrzem, które Cię otacza. Poczuj aż w płucach, że jest tylko Twoje i nikt inny już go nigdy nie użyje.(podpowiedź: nie zastanawiaj się w której części domu/ pokoju/ podwórka powietrze należy do Ciebie, gdzie sobie wąchniesz, tam będzie Twoje. Ciesz się tym.)

3. Pomyśl o tym co lubisz robić i co Ci sprawia przyjemność. (podpowiedź: jeśli nie wiesz czy posiadasz hobby, co samo w sobie jest bardzo przerażające, ale pewnie nawet tak się zdarza, możesz pomyśleć o czymś czego nie robiłeś jeszcze nigdy a wizja czego wydaje Ci się interesująca)

4.  ZACZNIJ TO ROBIĆ! Tak po prostu.

To już ostatni, ale najważniejszy punkt. Nie ważne czy myślisz o tym aby trochę poćwiczyć gotowanie i stworzyć jakiś własny i wyjątkowy przepis czy chcesz nauczyć się pływać. To jest ten czas i ta chwila kiedy możesz to zrobić. I niesie to same zalety dla Ciebie i Twojego otoczenia. Ty nie będziesz się nudzić i rozwiniesz się a z Twojego hobby może powstać coś ciekawego co przyniesie dalsze profity (tak, to możliwe, jeśli na przykład postanowisz napisać książkę, która później okaże się hitem, albo zaczniesz więcej czytać i zgłosisz się do jakiegoś teleturnieju dla tych oczytanych) a Twoi najbliżsi nie będą już narażeni na słuchanie o nudzie nudnego człowieka.
Tak, nudnego, bo nudzą się nudne osoby bez pomysłów na siebie i na cokolwiek.

Jeszcze jedna ekstra rada na koniec. Każdego dnia możesz robić coś innego. Serio. Eksperymentuj, próbuj, odkrywaj. Nie potrzeba wiele, żeby znaleźć coś co będzie Cię pasjonowało i może nawet, zupełnie odmieni Twoje życie.