Ogromny sukces tancerzy z Przemyśla! Wytańczyli 9 medali na Mistrzostwach IDO w Lublinie

W dniach 24 i 25 lutego br. w Lublinie odbyły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization ‘2018 w tańcach par i synchro dance. W taneczne szranki stanęło prawie 900 tancerzy z najbardziej renomowanych klubów i szkół tańca z całej Polski. Rywalizowali oni w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych nie tylko o trofea Krajowych Mistrzostw IDO, ale także (a może przede wszystkim) o awans do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy i Świata…

Przemyska Szkoła Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi po raz kolejny przygotowała do startu w KM IDO silną i niezwykle liczną, bo składającą się z blisko 60 tancerzy ekipę i po raz kolejny – co nie jest żadnym zaskoczeniem – osiągnęła wspaniałe wyniki! Jej tancerze stawali dziewięciokrotnie na podium, uzyskując tym samym awans do startu w Mistrzostwach Świata IDO’2018.

3 złota dla Szkoły Tańca A-Z

Trzy pierwsze miejsca w różnych konkurencjach wytańczyła uzdolniona, młoda tancerka Wiktoria Markiewicz, aż trzykrotnie uzyskując tytuł – Mistrzyni Polski ’2018 –  w Salsa Shine solo w kat. Juniors, w Latin Show solo oraz w Caribbean Show solo.

 

DSC_0526 Wiktoria Markiewicz I miejsce Caribbean Show.jpeg

Niezwykle cenne – srebrne krążki wytańczyli:

Klaudia Godos i Hubert Rajek w choreografii pt. “Pozytywka” – zdobyli tytuł Wicemistrza Polski ’2018  w Caribbean Show Duo w kategorii “dorośli”.

DSC_0819.jpeg

Zuzanna Szeląg i Justyna Nieadka – tytuł Wicemistrz Polski’2018  w Salsa Shines solo, w kat. Juniorów.

DSC_0378 Duet Salsa shines Szeląg i Nieradka II miejsce.jpeg

Srebro trafiło także do trzech zespołów:

Dance Club „A-Z” w składzie: Bartosz Delendowski , Zofia Dykiel,  Dominik Iwasieczko , Weronika Wańczowska,  Bartłomiej Filip , Justyna Nieradka, Justyna Jacuła, Jakub Pacanowski , Wiktoria Markiewicz, Szymon Zając, Luiza Świetlicka, Oliwier Gierczak, Gabriela Flis, Karol Jajuga, Zuzanna Dykiel, Arkadiusz Winiarczyk i Alina Rodzeń w choreografii „Obóz Wojskowy” wywalczyli 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Polski ‘2018 w Couple Dance Master Showcase.

DSC_0429 DANCE CLUB A-Z Obóz Wojskowy - II miejsce.jpeg

Formacja Taneczna „A-Z” w składzie: Elwin Hamzayev i Wiktoria Markiewicz,  Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar,  Kacper Trysła i Magdalena Cebeńko, Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg,  Oliwier Gierczak i Gabriela Flis, Piotr Starnawski i Amanda Ogonowska,  Krystian Kazura i Martyna Pobidyńska , Kacper Kawiński i Elżbieta Szelążek z choreografią pt.; „ Quimbara” zdobyli 2. Miejsce, a tym samym tytuł Wicemistrza Polski w  Latin Show Formations Juniors.

Salsa Dance Club “A-Z” – ta grupa dorosłych pasjonatów salsy spisała się na srebrny medal. Zajęła w Mistrzostwach miejsce 2. i tytuł Wicemistrza Polski’2018 w Salsa Rueda de Cassino.

DSC_0857 SALSA DANCE CLUB A-Z Rueda.jpeg

Debiutantki zdobyły brąz!

Podobnie damska grupa – Salsa Lady Group „A-Z” stanęła na wysokości zadania. Debiutując w mistrzostwach z choreografią „Black Angels” uplasowała się na wysokim trzecim miejscu w kategorii Caribbean Show formations.

DSC_0543 SALSA LADY GROUP - Black Angels - 3 miejsce.jpeg

Aleksandra Sołga, szefowa Szkoły Tańca A-Z:Sukces tancerzy „A-Z” to wypadkowa  ich talentu i pracy  oraz  pracy ich trenerów i choreografów, a także niezawodnej „ekipy” Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca, która zapewnia świetną organizację szkoleń i wyjazdów na turnieje i mistrzostwa. Tancerze „A-Z” już zaczęli planować kolejny wyjazd – tym razem na Puchar Polski (który już w kwietniu) oraz jesienią, gdzie wystartują w Mistrzostwach Świata International Dance Organization”.

 

 

 

Galeria Ogromny sukces tancerzy z Przemyśla! Wytańczyli 9 medali na Mistrzostwach IDO w LublinieGaleria Ogromny sukces tancerzy z Przemyśla! Wytańczyli 9 medali na Mistrzostwach IDO w Lublinie

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wyniki także świadczą o wysokim poziomie przemyskich tancerzy z “A-Z”.

WYNIKI:

Wiktoria Markiewicz – 1 miejsce – Latin Show solo female

Wiktoria Markiewicz – 1 miejsce   Mistrz Polski’2018  w

FINAŁOWE miejsca:

Justyna Jacuła – 4 miejsce – Salsa Shine solo female junior

Zuzanna Szeląg – 5 miejsce – Salsa Shine solo female junior

Debiutując w wyższej kat. wiekowej i Startując z dużo starszymi rywalkami, wspaniały wynik osiągnęła Anna Haszczyn – 7 miejsce – Salsa Shine solo female junior

Wiktoria Markiewicz – 1 miejsce   Mistrz Polski’2018 w Caribbean Show solo female junior 

Klaudia Godos – 7 miejsce – Caribbean Show solo female adult 1 (dorośli)

Justyna Nieradka i Zuzanna Szeląg – 2 miejsce Wicemistrz Polski’2018 w Salsa Shine Duo Junior

Klaudia Godos i Hubert Rajek – 2 miejsce – Wicemistrz Polski’2018 w Caribbean Show duo  adult 1 (dorośli)

Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Shine solo male junior (12-15 lat)

Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Shine solo male junior

Pary – Salsa w kat. 12-15 lat:      

Zuzanna Szeląg i Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Couple junior

Gabriela Flis i Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Couple junior

AZETKI  I (Anna Haszczyn , Justyna  Jacuła, Wiktoria Gudzelak, Natalia Chlebowska,Zuzanna Dykiel, Zofia Dykiel, Wiktoria Markiewicz, Zuzanna Szeląg , Justyna Nieradka) – 4 miejsce W  Caribbean Show formations junior z  choreografią “Coyote Girls”

AZETKI II  – półfinał   w  Caribbean Show formations junior – z choreografią pt.:  “Deszczowa Piosenka”

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!