Powitanie Lata 2017 w rytmie disco polo

Kalendarzowe lato już jest ale w pogodzie wciąż nam go brakuje. Aby go zachęcić do przyjścia na terenie Villi Bolestraszyce odbyła się impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Gminę Żurawica oraz Villę Bolestraszyce, huczne  – Powitanie Lata 2017.

Uczestniczący w niej mieszkańcy gminy oraz goście z pobliskich miejscowości mogli przebierać w atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.

Na scenie, raz po raz, pojawiali się kolejni wykonawcy. Sceniczną zabawę rozpoczęli młodzi artyści z zespołu pieśni i tańca TRÓJCZYCE. Nie zabrakło gości z zagranicy, grupa instrumentalistek „Dywostruny” z Ukrainy, które zaprezentowały zarówno utwory klasyków jak i współczesnych twórców. Nie obyło się również bez niespodzianki, zaśpiewana po polsku znana wszystkim pieśń zachwyciła wszystkich zebranych przed sceną.

Zespół KODO jak zawsze pokazał kawał dobrego rocka. Jednak nie były to wszystkie atrakcje przygotowane przez wydział promocji Starostwa powiatowego w Przemyślu. Do odkreślenia w notesie było jeszcze wiele pozycji. Wśród nich brawurowe tańce członków Studia Tanecznego „Chillout”, które zaproponował również widzom plenerową lekcję tańca. Profesjonalne instruktorki zachęcały uczestników biesiady do nauki tańca towarzyskiego. Chętnych nie brakowało, gdyż wieczorem planowana była zabawa taneczna pod chmurką, do której zachęcał zespół ILUZER.

Dzieci tego dnia nie mogły narzekać na brak atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie oraz  animacje z profesjonalnymi animatorami nie pozwalały się nikomu nudzić.  Kulminacja tych atrakcji był pokaz gigantycznych baniek mydlanych, umilający najmłodszym i tym starszym czas wyczekiwania na gwiazdę wieczoru. Dodatkową atrakcją, która miło zaskoczyła wszystkich uczestników imprezy, był przepyszny, pieczony prosiak. O tej niespodziance nie wiedzieli nawet organizatorzy „Powitania lata”.

Nadeszła wreszcie długo oczekiwana godzina 20.00 i sceną zawładnęła gwiazda wieczoru – zespół „Andre” funkcjonujący od lat na polskiej scenie muzycznej disco polo. „Ale Ale Aleksandra” ten hit wywołał wrzawę wśród tłumów przed sceną.  Po raz kolejny okazuje się, że niby nikt nie słucha disco polo i nie zna słów piosenki, a w rzeczywistości wszyscy razem śpiewali z Andre cały koncert. Lato w Bolestraszycach zostało godnie powitane. Miejmy nadzieję, że się odwdzięczy ładną słoneczną pogodą, bo organizatorzy chcą go pożegnać we wrześniu w iście dworskim stylu na Zamku Dubiecko. Tym razem z gwiazdą polskiej sceny rockowej – zespołem BRACIA i gościem specjalnym – Krzysztofem CUGOWSKIM wokalistą Budki Suflera.