I Przemyska Gala Szlachetnej Paczki w Villi Bolestraszyce

Na uroczystość I Przemyskiej Galii Szlachetnej Paczki przybyły osoby, dzięki którym był możliwy sukces w Przemyślu, Liderzy, Darczyńcy, Partnerzy, Inwestorzy Społeczni, Dobroczyńcy, Wolontariusze oraz  Sympatycy, którym są bliskie  ideały  Szlachetnej Paczki. Podczas części oficjalnej odbyły się występy artystyczne, młodych śpiewaków oraz przedstawienie  bajki  wywodzącej się z Japonii – teatr kamishibai. Podziękowania dla wszystkich Darczyńców oraz Wolontariuszy były przepełnione wspomnieniami i ciekawymi materiałami multimedialnymi.

Właściciele Villi Bolestraszyce przygotowali poczęstunek, a na koniec imprezy wjechał tort z logo Szlachetnej Paczki, która jest ogólnopolskim projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wiosna” od 2001 r. Jej głównym założeniem jest przekazanie rzeczowej pomocy rodzinom dotkniętym biedą, ma charakter wybitnie lokalny i opiera się na idei mądrego pomagania.

Liderem w Przemyślu jest Izabela Domszy, która współpracuje ze sztabem wolontariuszy. Docierają oni do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytając o konkretne potrzeby. Rodziny z Przemyśla i okolic otrzymały, żywność, środki czystości, zimową odzież, przybory szkolne, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych potrzebnych rzeczy. Jak co roku darczyńcy oraz wolontariusze zadbali nie tylko o jakość prezentów, a także ich piękny wygląd. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki pomocy ubogim, samotnym i tym, którzy stracili nadzieję przywracają wiarę w ludzi.