„PRZEMYŚL BEARS” ROZPOCZYNA WALKĘ O LIGOWE PUNKTY

   Wystarczyło zaledwie 18 miesięcy aby drużyna ,,Przemyśl Bears” zaistniała na mapie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego,a data 18 sierpnia wpisuje się złotymi zgłoskami na kartach historii przemyskiego sportu. Jeszcze kilka lat temu w roku 2006 w Polsce istniały tylko cztery zespoły,  szybki rozwój  tej dyscypliny doprowadziło do tego, że do rozgrywek w tym roku zostały zgłoszone 74 drużyny. Dowodem na ogromne zainteresowanie się ta dyscypliną sportu, był fakt, że ostatnie  dwa finały PLFA rozegrane na Stadionie  Narodowym w Warszawie obejrzało blisko 43tys widzów.

Sami grający twierdza ,że zasady gry są proste, nieco innego zdania są sędziowie. W przemyskim turnieju udział wzięły drużyny z Krakowa, Warszawy , Kielc oraz gospodarze, dla których jest to pierwszy sezon w regularnych rozgrywkach PLFA  {youtube}c0ImXMzHr7g{/youtube} 

 

Pierwsze historyczne punkty dla przemyskiej drużyny zdobył  Przemysław Kilian jedyny nabytek transferowy z Zabrza.  Dla widza, który po raz pierwszy ogląda taki mecz wydaje się, że przepisy są nie do ogarnięcia,przez ostatnie miesiące zawodnicy edukowali przemyską młodzież, odwiedzali również  najmłodszych w przedszkolach pokazując nie tylko strój, ale ucząc podstawowych zasad, w ten sposób zbliżali kibiców do tej dyscypliny. W dniu turnieju każdy mógł zapoznać się z  podstawami Futbolu Amerykańskiego dzięki ulotkom na których w kilku zdaniach organizatorzy przedstawili zasady gry. Sam założyciel i trener ,, Przemyśl Bears” twierdzi, ze zasady można zamknąć w trzech zdaniach. Jak przystało na profesjonalny zespół Niedźwiedzie z Przemyśla maja własny zespół cheerleaderek,  który zagrzewał do boju zawodników i wprawiał w zachwyt kibiców. W pierwszym historycznym turnieju zawodnicy z Grodu nad Sanem pokonali swoich rywali z Krakowa 36:22, natomiast Jokers Kielce ograli 46:20. Przy sportowej mizerii na przemyskich arenach raduje się serce każdego kibica, wreszcie mamy powody do radości ,, Przemyśl Bears” zwycięża i oby jak najdłużej.