TERAZ JUŻ TYLKO LEPIEJ A NAWET W 3D

  Nareszcie doczekaliśmy się uroczystej inauguracji kina cyfrowego w Przemyślu. Wydarzenie to w budynku CK  miało bardzo ciekawą oprawę. Towarzyszył mu  prapremierowy pokaz filmu w reżyserii Marka Rębacza zatytułowanego „By miłość nie przeszła obok”, w którym młodzi aktorzy – uczniowie przemyskich szkół,zagrali u boku znanych aktorów. {youtube}_XqFf1wzv50{/youtube} Film opowiada o problemach grupy nastolatków z małej wioski i ich konflikcie ze starszym pokoleniem. Młodzi aktorzy prawie całe wakacje spędzili na planie filmowym, była to dla nich wspaniała przygoda.

 

Podczas inauguracji widzowie obejrzeli projekcje demo pozwalającą przedstawić możliwości techniczne kina , prezentowane  były  min.filmy z gatunku kina familijnego jak i fantastyki. Kino „Centrum” przystąpiło do programu „Sieci Polskich Kin Cyfrowych” oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Dzięki temu zobowiązało się rocznie wyświetlać co najmniej 300 seansów filmów fabularnych, dokumentalnych ianimowanych, minimum 18% polskich seansów oraz minimum 10 tytułów spośród wszystkich filmów polskich, które miały premierę w danym roku. Zakupiono nowoczesny cyfrowy sprzęt projekcyjny umożliwiający projekcję filmów w technologii dwuwymiarowej (2D) i trójwymiarowej (3D) – zainstalowano również wielokanałowy system nagłośnienia kinowego w trybie 7:1, pozwalający na zwiększenie poczucia otoczenia dźwiękiem.

Wszyscy zaproszeni otrzymali od gospodarza CK  na własność okulary do oglądania filmów w formacie 3D. Był to bardzo sympatyczny prezent, który zachęca widzów do powrotu w to miejsce.