Tylko od nas zależy czy KARTA PRZEMYŚLANINA zostanie wdrożona w naszym mieście

Tydzień temu ogłosiliśmy start w kampanii samorządowej Koalicji Obywatelskiej Przemyśl (KOP), dzisiaj rozpoczynamy cykl konferencji programowych Koalicji Obywatelskiej Przemyśl. Będziemy omawiać bloki tematyczne programu: Rozwój, Porządek, Normalność, powiedział na spotkaniu z lokalnymi mediami Wojciech Błachowicz kandydat na stanowisko prezydenta miasta Przemyśla.
Dzisiaj chcemy zaprezentować Kartę Przemyślanina kontynuował.
Karta Przemyślanina to pakiet lojalnościowy dedykowany dla każdego mieszkańca oraz wszystkich, którzy płacą podatki w Przemyślu. Chcemy w ten sposób uhonorować każdego obywatela Przemyśla oraz każdego płacącego podatki na rzecz naszego miasta a także zachęcić i zaprosić mieszkańców innych miejscowości, szczególnie miejscowości ościennych do przeprowadzenia się do Przemyśla albo wyrażenia zgody na przyłączenie do Przemyśla.
1. Bezpłatne przejazdy MZK dla dzieci i młodzieży
2. Bezpłatny wstęp dla młodzieży do obiektów POSiR w wybrane dni
3. 50% zniżki dla seniorów na imprezy kulturalne organizowane przez miasto
4. Rabaty i zniżki na usługi, w handlu i gastronomii – Karta Przemyślanina jako przemyska karta rabatowa
5. Zniżki na pobyt w wybranych polskich uzdrowiskach dla przemyskich seniorów
6. Zniżki cen biletów do obiektów sportowych i rekreacyjnych dla wszystkich mieszkańców
7. Opłacanie parkingów, biletów MZK oraz wypożyczania rowerów
Drugim istotnym powodem dla którego chcemy zaproponować Kartę Przemyślanina to możliwość zainicjowania działań rozwojowych na rzecz miejscowej gospodarki, to propozycja uruchomienia energii mieszkańców przez wprowadzenie KP jako karty rabatowej. Karta powinna się stać kołem zamachowym dla rozwoju małej przedsiębiorczości. Wykorzystamy techniczną możliwość dotarcia do obywatela, w zamian oferując listę usług w cenach ze znacznym rabatem dla Przemyślanina.
Po trzecie karta daje wiele możliwości wykorzystania jej w kontakcie z obywatelem, może służyć jako karta płatnicza dla regulowania usług oferowanych przez jednostki miasta oraz opłat lokalnych. Rodzaj subkonta obywatela który może je doładowywać lub przy pomocy którego może regulować swoje zobowiązania wobec miasta.
Karta mieszkańca to nic odkrywczego i innowacyjnego. Funkcjonuje w innych miastach z powodzeniem. My jako pierwsi proponujemy kartę w Przemyślu i dostosowujemy ją do potrzeb i możliwości naszego miasta zakończył Wojciech Błachowicz.