WY JESTEŚCIE PRZYSZŁOŚCIĄ ŚWIATA

  Szkoła Podstawowa w Drohojowie ma swojego patrona. Stosowną uchwałą nadano jej imię Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w pobliskim kościele, gdzie biskup Adam Szal przypomniał postać naszego rodaka błogosławionego Jana Pawła II oraz poświęcił  sztandar szkoły.{youtube}aGjiODcxcFw{/youtube}

Po mszy, przy dźwiękach orkiestry dętej, zebrani przeszli do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej, wszyscy odsłuchali hymnu państwowego, zaproszeni goście przemówieniami rozpoczęli uroczystości.

Najważniejszym momentem było oficjalne nadanie imienia JANA PAWŁA II, poprzez odczytanie aktu nadania imienia.

 

Zaproszeni goście zaznaczyli swoją obecność, wbijając pamiątkowe gwoździe w tablicę upamiętniającą nadanie sztandaru placówce. Podczas uroczystości poświęcono również tablicę pamiątkową która zostanie wmurowana w ścianę szkoły aby przypominać  o tym doniosłym dniu następnym pokoleniom.

Jan Paweł II jest szczególną postacią w świadomości Polaków. Dzięki nadanemu imieniu szkole w Drohojowie placówka ta stała się kolejną w rodzinie Polskich szkół z tym imieniem patrona. Nadane imię nie jest przypadkowe ponieważ pobliskie gimnazjum ma już za patrona Jana Pawła II więc do kompleksu szkolnego w Drohojowie o tym imieniu dołączyła również podstawówka.

Uroczystości zakończył program słowno-muzyczny, przygotowany przez miejscową młodzież, przypominający historię życia swojego  patrona.

Podczas programu nie mogło zabraknąć „Barki” tak bardzo ukochanej pieśni  przez Karola Wojtyłę.