„Zamek Kazimierzowski oczami dziecka” konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Życie powoli wraca do normalności. Odmrażanie gospodarki powoduje powolne otwieranie się wszystkich dziedzin gospodarki, kultury, życia codziennego. Kilka tygodni temu w kwietniu jedna z wiodących w naszym mieście instytucji kultury Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK ogłosiło konkurs plastyczny „Zamek Kazimierzowski oczami dziecka”. Odzew na to wyzwanie od zainteresowanych był bardzo szybki i liczny. Wpłynęły 63 prace w trzech kategoriach wiekowych. Na Zamek Kazimierzowski prace dotarły drogą elektroniczną, bo jakże inaczej w dobie pandemii ale już ich prezentacja i wręczenie nagród odbyło się jak najbardziej „w realu”.

Pomysł Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zrodził się pod wpływem koronawirusa oraz popularnego w tym czasie hasła #zostanwdomu  i był pomysłem na to, co można robić nie wychodząc z domu w tym czasie. Techniki były dowolne, jednak temat już obowiązywał wszystkich ten sam – był nim przemyski Zamek widziany z perspektywy dziecka.

  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i tym, którzy nie zostali nagrodzeni, ponieważ wszystkie prace były naprawdę warte obejrzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista laureatów