Żegnaj lato na rok… czeka zima za mgłą…

Zaledwie kilka tygodni minęło od letniej imprezy plenerowej w zamku Dubiecko a już zima za pasem. Pod płaczącym niebem w strugach deszczu żegnaliśmy tegoroczne lato, którego organizatorami byli Starosta Przemyski, Wójt Gminy Dubiecko oraz Zamek Dubiecko. Pożegnanie lata jak przystało na zamkowy anturaż rozpoczęło się od Poloneza, który był jednocześnie próbą bicia rekordu Guinnesa w ilości tańczących par. Choć pogoda nie sprzyjała, to nie zniechęciło to zainteresowanych do podjęcia wyzwania. Barwny korowód z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca ,,SANOWIACY” zachęcał gości do wspólnej zabawy.

Tegoroczne odchodzące lato było żegnane bardzo muzycznie. Wśród wielu wykonawców  znaleźli się między innymi rodzimi artyści –  X Trio, Simple Music Team. Pomiędzy koncertami został rozstrzygnięty konkurs „Nasze kulinarne dziedzictwo – potrawy regionu przemyskiego 2017”. Do konkursu stanęło wiele kobiet, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia, a do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Wprawdzie koszmarna pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorom ale perfekcyjne przygotowanie imprezy nie odstraszyło widzów i wszystkie zaplanowane punkty programu były skrzętnie odnotowywane w scenariuszu.

Zakończeniem tegorocznego ”Pożegnania Lata” był występ gwiazdy wieczoru – Romuald Lipko Band, który zaprezentował największe przeboje wraz z Izabelą Trojanowską oraz wokalistą Budki Suflera z początku lat osiemdziesiątych – Felicjanem Andrzejczakiem. No cóż za oknami jesień, a nam pozostały jedynie wspomnienia i tylko zanucić – „żegnaj lato na rok…”