HORYZONT PODKARPACKI Nr.2

   Polecamy lekturę drugiego numeru „Horyzontu podkarpackiego” nowego dwumiesięcznika regionalnego. Od najbliższej środy (10.10.2012r.) do nabycia w kioskach „Ruchu”. Redaktorem naczelnym gazety jest Małgorzata Dachnowicz. W jesiennym numerze po raz kolejny przyjemna lektura prezentująca smaczki Podkarpacia – „Jesień … to bez wątpienia dobry czas na czytanie…, dlatego jesienią nie może nas zabraknąć u Państwa w długie wieczory.”

… i przyszła jesień, tak jak to ona ma w zwyczaju … ni stąd ni, zowąd. Niby wszystko jasne, rozpoczyna się rok szkolny to i jesień, a jednak… Nawet zima, która zawsze zaskakuje drogowców nie jest w stanie przebić codziennych zaskoczeń, które szykuje dla nas jesień. Szczególnie, gdy jest ona typowa złota polska, jaką obserwujemy w tym roku. Krajobraz z dnia na dzień wybarwia się kolorami żółto-pomarańczowymi i czerwono-brązowymi. Z nią, to nigdy nie wiadomo jakimi barwami, jaką intensywnością nas przywita i jak długo będziemy się nią cieszyć. Na przykład kwiaty wiosenne, letnie i jesienne choć przecudowne – to przewidywalne, kwitną co roku tak samo, a jesień to jedna wielka niewiadoma. W tej porze roku warto jak nigdy wybrać się do parku i chłonąć jej zapach i klimat, nie mniej intensywny niż to ma miejsce wiosną.

Jesień – szczególnie ta późna – zmusza nas do zatrzymania, do refleksji. Zwłaszcza listopad i spotkania na cmentarzu z tymi co odeszli… nieraz to czas podsumowań i postanowień. Osobiście jestem zwolennikiem tezy, że jesień to nie czas umierania, to czas olbrzymiej intensywności przyrody. Nawet jeżeli coś obumiera, to tylko po to, aby na nowo narodzić się na wiosnę. To moja ukochana pora roku, od zawsze kojarzy mi się z herbatą lipową, ciepłym abażurem lampy, książką i gazetą. To bez wątpienia dobry czas na czytanie…, dlatego jesienią nie może nas zabraknąć u Państwa w długie wieczory. Przygotowaliśmy dla Was sporo ciekawych informacji z regionu. Dajecie nam poczucie od ukazania się 1 numeru naszego pisma, że jest to czasopismo jakiego brakowało na rynku, że chwyta Was za serce, że ma duszę, że jest barwne. Dla Was będziemy się starać stawać się coraz to lepszym i fascynującym. Chcemy być pismem, które zawsze będzie powodować jak najlepsze emocje. Tak jak to powiedziała jedna z naszych czytelniczek: „Wasze pismo jest jak najlepsza kawa, której zapachowi i smakowi nie da się oprzeć”. Smakujcie je…

Miłej lektury,


Małgorzata Dachnowicz
Redaktor Naczelna „Horyzontu Podkarpackiego”