KOLĘDOWANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

W Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Trójczycach odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Let’s Have Fun with English”, jako część programu ENGLISH TEACHING. {youtube}vHiLQvNcGik{/youtube} Program ten jest elementem programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (Polish-American Freedom Foundation). Jego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Konkurs przygotowany został przez panią Ewelinę Furtyk- nauczycielkę języka angielskiego uczącą w Szkole Podstawowej w Trójczycach we współpracy z Panią Dyrektor Szkoły Trójczyce- Grażyną Burko.

Na konkurs zgłosiło się 8 szkół podstawowych z gminy Orły oraz Żurawica. Razem w konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem uczniów klasy 5, które ukazało zwyczaje kulturowe Wielkiej Brytanii. Następnie uczniowie rozpoczęli prezentację swoich kolęd zgodnie z wylosowaną kolejnością.
Po występie wszystkich uczniów, jury udało się na obrady. Następnie uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Trójczycach zaprezentowali krótkie przedstawienie świąteczne w języku angielskim. W dalszej kolejności nastąpił werdykt oraz rozdanie nagród.
Wyniki konkursu były następujące:
• W kategorii solista:
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Kaszycach
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Orzechowcach
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nizinach
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Walawie
• W kategorii grupa:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Orzechowcach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Orłach
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Trójczycach
Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa w Zadąbrowiu oraz Szkoła Podstawowa w Drohojowie
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla szkół rozdane przez zastępcę Wójta Gminy Orły- pana Jana Janusza.
Konkurs piosenki świątecznej ukazał nie tylko zdolności wokalne uczniów, ale również pogłębił ich wiedzę dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii oraz kolęd angielskich a przede wszystkim, dostarczył im wiele cennych wrażeń i wspomnień.