V Marsz dla Życia i Rodziny – Przemyśl 2013

  Dziesiątki miast, a wśród nich Przemyśl zorganizowały V Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami miasta. Po nim zaplanowano piknik rodzinny na placu klasztornym Opactwa Sióstr Benedyktynek. Marszowi przyświecało hasło „Kierunek: Rodzina”. Poprzedziła go plenerowa msza św. na placu Opactwa  pod przewodnictwem ks biskupa Jana Niemca. Po mszy marsz przeszedł głównymi ulicami Przemyśla, między innymi  przez Wybrzeże Jana Pawła II, ul. Barską, ul. Grunwaldzką na Most Orląt Przemyskich i Starówkę. Stamtąd z powrotem ul.Jagiellońską przez most i ul. Krasińskiego uczestnicy wracali na przyklasztorny plac.{youtube}et1KGyn_yHU{/youtube} 

 Tam odbył się  zaplanowany  piknik rodzinny z konkursami i koncertem zespołu Apostolos, który przyciągnął rzesze mieszkańców wraz z dziećmi, na tych najmniejszych czekały  m.in. przejażdżki konne i dmuchane zjeżdżalnie.
Podczas pikniku, została  przeprowadzona zbiórka dla Patrycji Marach.
Marsz dla Życia i Rodziny zainaugurował organizowany po raz pierwszy w Archidiecezji Przemyskiej Kongres Nowej Ewangelizacji, który potrwa do 2 czerwca.