Wielkanocny Jarmark

  Tradycji stało się zadość. Po raz kolejny odbył się Jarmark Rękodzieła – cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy.  Chociaż, ze względu na remont Centrum Kulturalnego, przeniesiono ją do Reczpola, także w tym roku przyciągnęła setki osób. Jest to  miejsce gdzie kilkanaście lat temu zainicjowano tą imprezę pod nazwa ,,Kwietna niedziela”

W szkole podstawowej w Reczpolu mogliśmy  podziwiać wiele ozdób, towarzyszących świętom wielkanocnym. Można było obejrzeć i kupić ręcznie zdobione pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta.{youtube}YPbqqHciAxE{/youtube}

Były świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły oraz rzeźby wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw wielkanocnych, świątecznego żurku z białą kiełbasą i jajkiem oraz słodkich bab i mazurków.

Spore zainteresowanie wzbudzały mieszkanki Sieniawy po raz pierwszy uczestniczące w jarmarku , które na miejscu prezentowały tradycyjny warsztat pracy i ręcznie wykonywały pisanki.

W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty został  konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną oraz palme i ciasto. Brali w nim  udział mieszkańcy różnych miejscowości z całego dawnego woj. przemyskiego.

W ramach Sejmiku Folklorystycznego swój program artystyczny zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej w Reczpolu, wystąpił również Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy” z Majdanu Sieniawskiego, który wykonywał pieśni wielkopostne ze swojej okolicy.