Mikołaj w Gminie Orły

Sędziwy starszy Pan, siwa broda,zawsze usmiechnięty choć bardzo zmęczony, mieszkaniec nieba, a może dalekiej Laponii. Taki wizerunek świętego Mikołaja mają najmłodsi na całym świecie. Dzieci grzeczne i te co rozrabiają  czekają na niego cały rok, każdy ma nadzieję ,że dostanie upragniony prezent.

Kilka dni temu w Domu Ludowym w Duńkowiczkach gmina Orły, zebrały się dzieci z okolicznych wiosek aby powitać Mikołaja. W oczekiwaniu na niego młodzież z tutejszej szkoły przygotowała spektakl teatralny o Królewnie Śnieżce i Krasnoludkach.

Piękne widowisko wprowadziło wszystkich zebranych w baśniową atmosferę.{youtube}7cA-tXjqv3Y{/youtube}

 

Kiedy dzieci bawiły się do rytmów dyskotekowej muzyki, nikt nie zauważył  kiedy wyczekiwany gość  przybył na salę. Radości było co niemiara, mnóstwo prezentów, a niektóre z nich były tak ciężkie, że dzieci nie dawały rady ich unieść, musiały prosić starszych o pomoc. Prezenty były bardzo obfite, a ich zawartość dokładnie przemyślana . Znalazły sie tam  głównie przybory szkolne, gry planszowe, owoce oraz mnóstwo słodyczy .

Pracownicy Urzędu Gminy Orły od wielu lat zapraszają  Mikołaja do siebie, mówią mu czego najbardziej potrzebują dzieci i do których powinien przyjść.

W tym roku wybrano grupe najbardziej potrzebujących około 60 dzieci  z całej Gminy.