WIELKA MIKOŁAJOWA PARADA PRZEMYŚL 2015

W niedzielne popołudnie 6 grudnia 2015 r. na zaproszenia Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy przybył na Rynek Starego Miasta jedyny i najprawdziwszy Mikołaj z mroźnej Laponii.
Bezśnieżna aura nie sprzyjała „użyciu” typowego mikołajowego środka transportu jakim są sanie z reniferami. Ale od czego jest pomysłowość świętego. Mikołaj przybył na przemyską Starówkę stylowym trójkołowym motocyklem – oczywiście z kierowcą ponieważ sam jako tradycjonalista nie potrafi prowadzić takich pojazdów. Aby było uroczyście, niezwykłego gościa „doprowadziła do miejsca przeznaczenia” kawalkada kilkudziesięciu pomocników na motocyklach. Z Mikołajem przybyły również bajkowe postacie. Święty tradycyjnie miał ze sobą słodkie prezenty, które poprzez swoich pomocników rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.
Na scenie, która usytuowana była tuż obok magistratu, gospodarz naszego miasta przywitał dostojnego darczyńcę, a dla wszystkich wystąpili młodzi artyści. Wielka Parada Mikołajowa zgromadziła na przemyskim Rynku ogromną liczbę dzieci i dorosłych, którzy wierzą (i słusznie) w istnienie Świętego Mikołaja.
W podzięce za wspaniałe przyjęcie Mikołaj w magiczny sposób dokonał rozświetlenia miejskiej, pięknie przystrojonej choinki i wyczarował pokaz sztucznych ogni.
Organizatorem tego niezwykłego wieczoru było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.
Współpraca: Przemyski Klub Motocyklowy „Eastern Scorpions”, Stowarzyszenie „WZRASTANIE” Świetlica w Radymnie, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu, Firma „Fajerwerki Progress”.
Sponsorzy: NZOZ PARAMEDYK  w Przemyślu, BEZPOL Oddział w Przemyślu , Drukarnia PAPIRUS w Jarosławiu, Hipermarket TESCO w Przemyślu. Parada Mikołajowa zachęciła tysiące mieszkańców do zabawy i przyjścia na przemyski Rynek., tych którzy nie byli na spotkaniu z Mikołajem  zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.