Piąty raz na hali

Po raz piąty parkiet hali sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościł drużyny piłkarskie z całego kraju, wśród których znalazły się  między innymi  Legia Champions czy Reprezentacja Polski w Fudsalu U35.

Jedną z zaproszonych drużyn był również zespół Karpaty Lwów.Okazją do rywalizacji był już piaty charytatywny turniej piłki nożnejzorganizowany przez Redakcję Życia Podkarpackiego i fundację,,Podaruj Dzieciom Radość”

W tym roku celem imprezy było podarowanie radości  dzieciom z najuboższych rodzin w Przemyślu. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad trzynaście tysięcy złotych, za te pieniądze będzie ufundowany dla dzieci wypoczynek na zimowisku.{youtube}LZnGX-U3248{/youtube}

 

Halowy turniej piłkarski  to nie jedyna atrakcja  dla licznie zebranej widowni, tej małej i tej  starszej, wśród przygotowanych niespodzianek i atrakcji  był również występ Delfiny i Bartka zwycięzców ostatniej edycji telewizyjnego show,, Mam talent”

Sportowe emocje sięgnęły zenitu gdy na parkiet wybiegły drużyny reprezentacji Przemyśla  pod wodzą Prezydenta miasta Roberta Chomy i gwiazd turnieju które poprowadził do boju  były zawodnik Polnej Przemyśl Zbigniew Piechota. Wprawdzie była to tylko piłkarska zabawa ale kiedy przegrywająca  reprezentacja Przemyśla  doprowadziła do remisu dwa do dwóch, po pięknej bramce wiceprezydentaGrzegorza Haydera trzeba było robićwszystko aby tego meczu nie przegrać, wtedy to prezydent Choma zastosował fortel ,,Obrona Częstochowy,, wypuszczając na boisko wszystkich swoich zawodników,  przy takiej obronie przeciwnik nie miał najmniejszych szans przebić się pod bramkę Przemyśla.

 

Fragment meczu………………………………..

 

Z kronikarskiego obowiązku trzeba  dodać ze finał turnieju piłkarskiego rozegrany został pomiędzy Legią Champions  a drużyną FibrisS.A. i zakończył się wynikiem 0: 0 dopiero po rzutach karnych  zwyciężyła drużyna Fibrisu3:2

Tradycją podczas turnieju stała się  mała olimpiada sportowa przedszkolaków, którą poprowadził  jej pomysłodawca  Józef Zagulak Redaktor Życia Podkarpackiego, w tym roku do zabawy zostali zaproszeni nie tylko opiekunowie ale i rodzice oraz dziadkowie.

…………….fragment zabaw ……………………………

 

Zebrana kwota 13,522 złote to nie tylko kwesty i pieniądze darczyńców, ale również  licytacja przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców, wśród nich była między innymi koszulka reprezentacji polityków z ich autografami  z wielkiego meczu Politycy kontra Gwiazdy  TVN rozegranego w ubiegłym roku na stadionie Pepsi ARENA.  Kwota wylicytowana za koszulkę to 500 zł, a szczęśliwym nabywca był prezes Firmy  Fibris S.A.  Krystian Golik.

Piąty charytatywny turniej przeszedł do historii, przed nami letnia edycja Pikniku Życia, z którego również zebrane pieniądze dadzą odpoczynek dzieciom z Przemyśla, a za rok czekają nas  kolejne emocje związane z halowym turniejem piłki nożnej.