Sylwester w Zamku Dubiecko

To była wyjątkowa  noc sylwestrowa w iście staropolskim stylu.
Mości Onufry Zagłoba towarzyszył gościom w murach dubieckiego zamku do białego rana. Wszyscy ugoszczeni zostali po szlachecku,a zachętą do zabawy były słowa ,,Miły Gościu jedz, pij, tańcz”. Właściciele zamku przygotowali mnóstwo atrakcji. Między innymi  oprawę muzyczna w Sali Balowej Zamku gdzie grał zespół Blue Art Cafe.Dla wielu było zaskoczeniem  że piękne białogłowy w szlacheckich strojach nie tylko potrafią tańczyć w stylach dworskich ale również bawiły towarzystwo i przez całą noc tańczyły wraz z gośćmi.
Odmienny klimat panował w zamkowej oranżerii gdzie do zabawy zachęcał grający zespół Kalinka.{youtube}v-l9ZK-fZpY{/youtube}

 

Zamkowy kucharz też przygotował kilka niespodzianek kulinarnych dla gości. Jedną z nich był pokaz molekularnej kuchni, gdzie zebrani mogli z bliska zobaczyć jak przy użyciu ciekłego azotu przygotowuje się  drinki. Gościom zaserwowano mus z Martini z dodatkiem kawioru w czterech różnych  smakach. Choć takie zestawienie mogło w pierwszej chwili wydać się zaskakujące, urzekło każdego, kto odważył się spróbować wyjątkowym i oryginalnym smakiem.

Tuż przed północą wszyscy zebrali się przed zamkiem podziwiać Teatr Ognia w kozackim wydaniu.
Odliczanie Zagłoby, ostatnie sekundy starego i powitanie Nowego – 2013roku,upłynęły w scenerii kolorowych fajerwerków,  które rozświetliły niebo nad zamkowym dziedzińcem.